Yatırım yapmaya başla!

Tesla’nın “Aşırı Tasarruf” Geçişindeki Şaşkınlık Yaratan Maddeleri

Tesla, kötü giden mali durumlarını düzeltmenin yolunu çok farklı yerlerde arıyor!
Tesla’nın “Aşırı Tasarruf” Geçişindeki Şaşkınlık Yaratan Maddeleri

Şaşkınlıkla karşıladığımız bu haberin içeriğinde bir şirketin tasarruf politikasında uygulamaya aldığı en garip yasakları görebilirsiniz. Dünyaca tanınmış bir şirketin “bu kadar da olmaz” diyeceğiniz kemer sıkma da nasıl bir yönteme başvurduğuna bakalım.

Elektrikli araçları hayatımıza sokan firma, bir süredir mali sorunlar karşısında yetersiz ve çaresiz kaldığını çok farklı şekillerde dile getirmişti. Elon Musk’un yönetimde yaptığı bazı kritik yanlış kararları gerileme dönemini başlatmıştı. Hep beraber devasa bir şirketin tasarruf çalışmasını nasıl en küçük birimden başlattığına geçelim.

3 gün önce Tesla hisselerinin düşüş yaşaması üzerine Model Serisi fiyatları aşağıya çekilmişti.

En kötü senaryoda marka hisselerinin 10 dolara kadar düşeceği ön görülen Tesla‘nın durumu hiç iç açıcı değil. Hızlı çıkışın ani gerileme sonrasında Model S’te 3.000 dolar, Model X SUV’da 2.000 dolar fiyat indirimi yapılmıştı.

Tesla’nın bu kemer sıkması kangren yapabilir!

Dünya genelindeki tüm Tesla ofislerinde geçilecek uygulamada insanın çalışma esnasında ihtiyacı olan bazı temel ihtiyaçlarında kesinti yapılacağı söylendi. Yani bu çok geniş bir şekilde yazılmasa da gereksiz elektrik kullanımı, kalem, kutlamalar, gerek duyulmayacak şeylerin alımının durdurulması.

Tam bitmemiş bir pili hazneden çıkarıp takarak bir süre daha kullanma kabul edilebilir ancak Amerikalı marka “Tuvalet Kağıdı”nda bile satın alımların kısıtlı olacağını bildirmiş. Şaşırdınız değil mi? Elbette buradaki amaç maddi yönden iyice kötüye gidilmektense, bu şekildeki bir tasarruf modeliyle bir şeylerin toparlanabileceği umudu.

Apple’ın Tesla’yı alma haberlerinin aslında neden çıktığı ve gerçeklik payının olduğunu şimdi net şekilde anlıyoruz.

Apple’ın Tesla’yı alma isteği yaklaşık 6 sene önce de olmuştu. Kendi otonom yazılımlarını yapan ancak otomotiv üzerine işlerini yavaşlatan teknoloji şirketi Apple, Tesla’yı alarak hazır olan bir platformdan daha iyi ilerlenebileceğini düşünmüştü.

İşlerinin ve paralel olarak kazancının artacağı dönemde Tesla’nın bu gibi sıkıntıları üzücü. Ani gelişen Çin olayı ve anlaşılan o ki marka zeminin henüz sertleşmemesi, tuvalet kağıdı meselesini doğurdu!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum