Yatırım yapmaya başla!

Tesla Semi Kamyon Sipariş Rekoru Tazelendi!

Pepsi, Semi kamyon modeli için 100 adet sipariş vererek rekor kırmıştı. Şimdi ise dünyanın en büyük taşımacılık firmalarından biri verdiği siparişle herkesi solladı!
Tesla Semi Kamyon Sipariş Rekoru Tazelendi!

Hızlı çıkışlarına yetişemediğimiz elektrikli araçlar da sözü geçen şu an için Tesla Motors! Tanıtımını yaptığı modellerle, piyasaya geniş çaplı bir saldırış gerçekleştiriyor. Bazen olaylar Tesla için terse gitse de hızından bir şey kaybetmiyor. Kasım ayında tanıtımı yapılan Tesla’nın ve dünyanın ilk elektrikli kamyonu Semi‘ye ilgi her geçen gün artıyor. Büyük firmaların toplu siparişleri, ileride üretilmek üzere listeye alınıyor.

Artık, özellikle taşımacılık sektörünün neyi tercih edeceği belli. Belli olduğu sıralarda Tesla’ya sizlerle de paylaştığımız bir rakip ortaya çıktı. Thor Truck ET One adında detaylarıyla Semi’ye benzer ürün gösterildi. Yapısal ve teknolojik alt yapısıyla göz dolduran ET One, Semi’nin gelecek siparişlerinde ufak oynamalar yaptırabilir.

Pepsi şirketi geçtiğimiz günlerde Semi için en büyük siparişi vermişti.

İlk elektrikli kamyon siparişinin dahası da var. Pepsi’den önce Walmart, içecek şirketi Anheuser – Busch, DHL kargo, Sysco, Loblaw ve Meijer gibi Amerika’da büyük söz sahibi şirketlerde irili ufaklı Tesla Semi siparişi verdiler.

Son geçilen Semi siparişinde UPS’in ismini gördük.

Pepsi’nin 100 adet elektrikli kamyon almasına karşı UPS, 125 adet 20 bin dolar kapora karşılığında Semi’leri filosuna katmak istedi. Böylelikle UPS’in kullandığı benzin ve doğalgaz yakıtlarının yanına elektriği de eklemiş oldu.

Yanılmıyorsak UPS’in verdiği siparişle beraber Semi için geçilen sipariş sayısı 330 adet civalarında. Verdiğimiz rakam büyük şirketlere ait. Onun dışında aldığımız haberlere göre ön sipariş rakamı Semi için 2 bin adedi geçmiş durumda.

Bence Tesla’nın yüzü bu aralar gülüyordur. En azından Model 3’de uğradığı sıkıntıları böylelikle atlatmış olur. Şirketler açısından bakıldığında da elektrikle taşımacılık gayet mantıklı. Semi’nin verdiği 800 km menzil rakamı ve yaptığı hızlanmayla beraber, taşıyacağı yükler de her bir şirket için yeterli olacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum