Yatırım yapmaya başla!

Tesla Semi Şimdiye Kadarki En Büyük Siparişini Aldı!

Tesla, kısa süre önce tanıtımını yaptığı Semi kamyonu için bir firmadan büyük bir sipariş aldı. İşte detaylar...
Tesla Semi Şimdiye Kadarki En Büyük Siparişini Aldı!

Kısa süre önce Tesla büyük bir organizasyonla dünyanın taşımacılıktaki ilk elektrikli kamyonu SEMI‘yi tanıtmıştı. Önem bakımından yer yüzünde kritik bir  alanda yer almış oldu. Tesla, yine Musk zekasının derinliklerine inerek erişebilmesi zor işlere imza atmaya tüm hızıyla devam ediyor.

Kısa süre önce Semi için farklı birçok dalda firma sipariş vermişti. Çağımızın motoru elektrikli üniteler, aslında otomobilden çok taşımacılık sektörüne geçiş yapmasıyla daha çok ses getirdi. Fosil yakıt maliyetlerini ve dünyaya atılan zehirli gazları düşündüğümüzde büyük araçların elektrikli ünitelere geçişi oldukça mantıklı.

Pepsi Tesla Semi’nin toplu siparişini resmi olarak geçti.

Tesla'ya Büyük Sipariş

Verilen sipariş rakamı şu an için 100 adet.

Tesla Pepsi Siparişi

Pepsi, yeni Semi kamyonlarını menziline göre 800 km alan içerisinde dağıtım amaçlı kullanacak.

Tesla Semi Kamyon Pepsi Siparişi

İçecek şirketinin şu anda araç filosunda 10 bin kamyon var.

Tesla Semi Kamyon Pepsi 100 Adet Sipariş

Planların gerçekleşmesi durumunda Pepsi 2030 yılına kadar filosunun %20’sini elektrikli yapmak istiyor.

Tesla Semi Kamyon Pepsi'den Büyük Sipariş

Yaklaşık bir ay içerisinde Tesla Semi, Pepsi ile beraber 267. siparişini almış oldu.

Tesla Semi En Çok Sipariş

Tesla Semi siparişi için ilk önce 20 bin dolar kapora ödenmesi gerekiyor.

Tesla Semi En Çok Sipariş 2023

Her alandan saldırışa geçen Tesla, diğer firmalara nefes aldırmıyor. Spor araba konusunda da Tesla, kalkış süresi muhteşem olan Roadster‘ı da yollara çıkarmak için hazırlıyor. Amerikan marka Semi kamyonunu iki versiyon altında satacak. Birincisi 480 km menzile sahip olacak ve fiyatı 150 bin dolar, ikincisi ise 800 km menzile sahip olacak ve fiyatı 180 bin dolar!

Baktığımızda yapacağı işe ve beslediği teknolojiye göre fiyatları oldukça normal diyebiliriz. Belli bir zaman menzil rakamları Amerika içinde farklı sektördeki firmaları tatmin edecektir. Ancak yurt dışı ve ülke içinde uzak mesafeler için şu anda kullanılmayacak. Türkiye’de de kurulan Supercharged istasyonlar da ayrıca çoğaltılıyor ve bataryaların 30 dakika gibi sürelerde %80’ne yakın doldurulması çok büyük bir avantaj.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum