Yatırım yapmaya başla!

Tesla’nın Elektrik Kamyonu “SEMI” için Çok Büyük Bir Firmadan Sipariş Geldi!

Tesla, uzun menzili ve kalkış hızıyla bizleri hayrete düşüren Semi kamyonu için büyük bir lojistik firmasından sipariş aldı. İşte detaylar...
Tesla’nın Elektrik Kamyonu “SEMI” için Çok Büyük Bir Firmadan Sipariş Geldi!

Geçtiğimiz haftalarda tanıtılan Tesla Semi Kamyon, yapısı ve barındırdığı akıl almaz özellikleriyle şimdiden taşımacılık sektörünün dikkatini çekti. Mantık çerçevesinde bakıldığında bitecek olan motorin ve benzin yakıtlarının en büyük alternatifi olan elektrikli motor, en büyük kara taşıtlarında daha çok işe yarayacaktır. Elon Musk, bitmeyen girişimlerine dünyanın en büyük pilini çalıştırarak devam ediyor.

Semi’nin, taşımacılık sektöründe hatrı sayılır bir yere geleceğine kesin gözüyle bakılıyor. Çünkü ekonomik ve gelecek adına planlar yapan şirketler Tesla ile uzun mailleşmelere başladılar bile. Şu an için Amerika topraklarında bulunacak olan Semi, 2022 yılına kadar kayda değer bir üretim seviyesine gelmesi bekleniyor.

Tesla, Semi’nin ön siparişlerini açtı ve 5000 $’da rezervasyon paralarını aldı.

Tesla Semi Tır Sipariş

Büyük taleplerden birisi de iş alanı olarak en büyüklerden olan DHL Lojistik, Semi’yi denemeye karar verdi.

Tesla Semi Tır Sipariş DHL

DHL, ilk başta elektrikli kamyonlarını kısa mesafeli günlük teslimatları için kullacak.

Tesla Semi Tır Sipariş DHL Lojistik

Kullanım şartlarının istenileni vermesi durumunda uzun mesafeli gönderimlere geçileceği söylendi.

DHL’den önce alış veriş şirketlerinden Walmart, lojistik firması J.B.Hunt ve marketler zinciri bulunan Meijer‘de Semi için girişimlerde bulundu. İş hacmi ve şirket büyüklüğü olarak baktığımızda DHL, Tesla’ya Semi için sipariş veren en büyük firma oluyor.

Tesla’nın GigaFactory fabrikasında en gelişmiş bataryaları ile desteklediği Semi Tır’ın 800 km gibi çok iyi diyebileceğimiz menzile sahip. Bundan daha da iyisi yarım saat gibi kısa bir süre şarj etmeden sonra da 643 km gidebiliyorsunuz. İnanılmaz! Bakalım 2019 – 2020 yılları arasında görmeyi planladığımız Semi, hayallerimizdeki gibi olacak mı?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum