Yatırım yapmaya başla!

Tesla Semi Artık Yollarda! İlk Fragmanlar Geldi

Dünyanın ilk elektrikli sıfır emisyonlu kamyonu Tesla Semi'nin yollardaki ilk görüntüleri markanın resmi Twitter saydasından yayınlanmış.
Tesla Semi Artık Yollarda! İlk Fragmanlar Geldi

Tesla’nın sıfır emisyonla dünyaya kazandırdığı kamyonu Semi, ilk defa karayolunda gözüktü. Gösterim tarihinden itibaren gidişine dair fazla görüntüler yoktu. Semi, markasının sorunlarından fazla etkilenmeden, hızla üretim tarihine doğru ilerliyor. Kamyon taşımacılığında öncü olmayı kafa koyan Tesla, bu süreçte bazı rakip baskılarına da maruz kalmıştı.

En son Nikola Motors’un açtığı patent davası ile Semi gündeme gelmişti. Resmi Twitter hesabından yayınlanan bazı kısa videolarla, Elon Musk elektrikli kamyonla ilgili bir sıkıntı olmadığını vurgulamak istemiş.

Semi’nin İlk Klibi Santa Rosa Yolunda Çekilmiş

Elon Musk, ağır yük taşımacılığında kullanılacak kamyonu için daha çıkmadan sürekli olarak, daha fazla geliştirildiğinden bahsediyordu. Semi’nin giriş seviyesinde 480 km’lik bir menzille geleceği söylenmişti. Belirli paket ve büyüyen piller sayesinde menzilinizi 800 km‘ye çıkarmanız mümkün olacaktı.

Elon Musk geçenlerde elektrikli kamyonun aslında daha fazla yol alabileceğini iddia etmişti. Tek dolumla 600 mil yani 966 kilometre gideceğini söyledi. Baktığımızda 166 km fazladan bir gidiş mesafesi kazandırılmış. Günümüz hibrit araçlarının en fazla elektrik motorlarıyla 150 km gittiğini düşünürsek, Tesla’daki artış bizce iyi bir gelişme.

Semi 2019 Yılında Montaj Hatlarına Alınıyor

Sağlam bir aerodinamik yapıyla üretim bantlarına alınacak Semi’nin 2019 yılına kadar çıkacağının garantisi veriliyor. Keza 6 ay önce Tesla Semi en büyük siparişini almıştı. Özellikle içecek üreticileri, filolarını yavaş yavaş değiştirip, Tesla aracına geçiş yapmaya hazırlanıyorlardı.

Önümüzdeki 1 yıl içerisinde Musk, Semi’nin çıkışını yapmadan önce geliştirdiği farklı teknolojik özellikleri donanımlarına ekleyebilir. Belki Space X roket paketini kamyonunda sunabilir ve yerini iyice garantilemiş olur!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum