Yatırım yapmaya başla!

Tesla Roadster’ın Mazda MX-5 Rekabeti Düşünülmüş!

Özel bir tasarımcı çıkışına hazırlanan Tesla Roadster'ın daha kompakt hallerini düşünmüş.
Tesla Roadster’ın Mazda MX-5 Rekabeti Düşünülmüş!

Amerikalı Tesla, henüz istediği modelleri tam olarak çıkarmadı. Sıraya koyduğu bir üstü açık spor aracı ve taşımacılığa damga vuracak Semi Truck araçları üretim için bekliyor. Sürekli yeniliklerle ve bir takım sorunlarla faaliyetlerini sürdüren Tesla’nın en başta tek kapılı Roadster’ın ikinci nesli insanlar tarafından bekleniyor.

Markasının Roadster için düşündüğü değerlerle fiyat/performans açısından baya bir ses getireceğe benziyordu. Aracın akıl almaz performansı süper ve hipercar kategorilerinde hoş karşılanmamıştı. Buna karşı bir Twitter kullanıcısı Tesla’nın spor alternatifine küçük bir üyenin tasarımını eklenmiş.

Tesla’nın Mazda MX-5 ile olan rekabetinin hayali kurulmuş.

Çıktığında çözülmesi en zor bir araç olacak Roadster, Pininfarina Battista ve Rimac C-Two rakipleri kadar hızlı giderken, fiyat kısmında Lamborghini Huracan maliyetlerinde olacak. Aynı zamanda Chiron’dan kalkış kısmında çok hızlı olmasına rağmen arada birkaç milyon dolar da fark olacak.

Özel tasarımcının kafasında daha kompakt bir elektrikli üstü açık oluşturmak varmış. Düşüncemiz ise Tesla’nın sonraki aşamalarda bu tip bir aracı üretmesi gerektiği. Zira Model 3 üzerine inşa edilecek bir mini üstü açığın, satışlarda Tesla’nın yüzünün güldürebileceğini düşünüyoruz.

Çizime baktığımızda yoğun olarak Model 3’ün ilham kaynağı olduğu görülebiliyor. Kaleme alırken diğer bir ekrandan da Mazda MX-5 görseli açılmış. Aşırı bir çabaya gerek olmayan dijital çizimlerin arka planında BMW Z4 Roadster‘i de görüyoruz.

Mazda Miata da popülaritesi yüksek bir otomobildir. Amaca göre iyi bir yapı ve güç aktarım organına sahip Japon, Tesla’nın mini üstü açığının çıkması ihtimalinde bunu yitirebilir.

En büyük darbede elektrikli araca verilebilecek ortalama 20.000 dolarlık fiyatından gelebilir. Tesla’nın yeni bir firma olduğunu ve yıllardır her türlü riski göze alarak çalışma yaptığını göz önünde bulundurduğumuzda, Mazda dahil çoğu kompakt üstü açık müşterisini kendisine çekebilir.

Mini Roadster çıksa dahi akü ve elektrikli motorları açısından orta seviyede olacağını düşünüyoruz. Ortalama 3.5-4 saniye arası bir kalkış araç için makul olabilir. ABD’li şirket bunu düşür mü veya düşünse de hangi zaman dilimine koyar orası bir meçhul. Çizimler hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum