Yatırım yapmaya başla!

Tesla Yazılımlarını Herkesin Çok İyi Bildiği Bir Firmayla Geliştiriyormuş!

Tesla'nın otonom sürüş çalışmalarını yürüttüğü ve herkesin aslında çok iyi bildiği firmanın adı sızdırıldı. İşte detaylar...
Tesla Yazılımlarını Herkesin Çok İyi Bildiği Bir Firmayla Geliştiriyormuş!

Tesla’nın otonom sürüşlerine dair yeni bilgiler ortaya çıktı. Yapılan geliştirme programlarında Tesla’nın “AMD” şirketi ile daha gelişmiş çalışmalar üzerine yoğunlaştığı haberleri geldi. Kendi kendine gidebilen otomobiller konusunda dünya liderliğini koruyan Tesla, rakiplerinin olası saldırılarına karşı gizli de olsa önlemlerini almış gibi duruyor.

Tesla marka araçların kısa sürelerde nasıl geliştiğini canlı canlı görmekteyiz. Elon Musk‘un dahiyane fikirleri gün geçtikçe de artmakta.

CNBC haberine göre Tesla, işlemcisinin örneklerini aldığı ve veriler üzerinde çalışmalar yaptığını bildirdi.

Aslında şu anda her şey gizli tutuluyor. Ancak AMD ile Tesla’nın tam olarak birleşmesi görülmemiş çalışmaları ortaya çıkartabilir.

Verilen diğer bir ayrıntıda. AMD eski başkanı Jim Keller, şu anda Tesla’nın Autopilot donanım ve yazılımın başındaki isim.

Tesla yazılımı için kafa yoran isim sadece Keller değil! AMD eski ana donanım mühendisi Bill McGee’de ekibin içerisinde.

Benim buradan anladığım; Tesla gibi bir şirketin ana temalarından biri olan otonom sürüşe destek, AMD’den gelmiş. Ancak AMD ile Tesla bu konu üzerinde konuşmayı şu an için reddetti. Tesla’nın yazılımda bu kadar büyümesi söylediğimiz yazılım şirketine bağlayabiliriz.

Tesla, araçlarının uzaktan kontrol sistemlerinin ne denli gelişmiş olduğunu Irma Kasırgası’nda araçlarına online menzil artırımı yaptığında görmüştük.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum