Yatırım yapmaya başla!

Tesla, Müşterilerine Kendi Araçlarını Yapma Fırsatı Verecek!

En gelişmiş elektrikli otomobillerin sahibi olan Tesla, bu sefer de "kendi arabanı montajla" projesiyle geliyor!
Tesla, Müşterilerine Kendi Araçlarını Yapma Fırsatı Verecek!

Nasıl yani? Evet, Tesla müşterileri ile beraber araç montajına giriyor. Yerkürenin full elektrikli araçların öncüsü Amerikalı marka, insanlara farklı bir deneyim yaşatacak. Bazı aralıklarla otomotiv üreticilerinin potansiyel müşterileri için fazla rastlanmayan fabrika deneyimleri, hayatımıza katacağımız güzel anılara sahip olmamızı sağlıyor.

Marka CEO’su Elon Musk, son zamanlardaki sıkıntıları biraz hafifletmek ve insanların düşüncelerini farklı yöne kaydırmak adına “çılgın” projelerini tüm hızlıyla bizlere gösteriyor. Tesla, en son otonom sürüşe getirdiği “Mad Max” modu ile fazlasıyla dikkatimizi çekmişti. Konumuz olan fabrikada müşteri deneyimi nasıl olacakmış ona bakalım…

Tesla Müşterilerine Birer Usta Haline Getirecek

Tesla Müşterilerine Ufak Deneyimler SağlayacakTesla sahiplerine kendi arabalarını kendilerinin yapmasına izin verilecek. Elon Musk kendi Twitter hesabında, “Bir arabanın bir parçasını oluşturmanıza ve bir araya nasıl geldiklerini anlamanıza yardımcı olacak, genişletilmiş bir Tesla fabrika turu seçeneği sunmayı düşünmekteydim. Çocukken benim için süper eğlenceli olacağını biliyordum.” dedi.

Fikir eğlenceli ancak aynı anda işçilerle beraber olunmasının sıkıntılı olacağını düşünürsek müşteriler için ayrı bir platform kurulması gerekir! Musk’ta zaten kolay olacağını söylemiyor. Böyle bir soru sorulduğunda işinin zor olduğunu ve güzel bir planlama yapılması gerektiğini söylemiş.

Tesla’dan Önce En Kapsamlısını Chevrolet Yapmıştı

Tesla'dan Önce En Kapsamlısını Chevrolet Yapmıştı2020 Corvette C8’in yapımı için yoğun çalışma içerisine giren Chevrolet’te müşterilerine süper V8 motorların yapım deneyimini yaşatmıştı. Amerikalı şirket “Corvette Engine Build Experience” duyurusuyla ZR1 ve Z06 Corvette ünitelerinin yapımında yer alabileceklerini söylemişti.

Bahsedilen deneyim kulağa güzel gelse de Chevy bunu 5.000 dolar karşısında yapmıştı. Tesla’nın da bu sempatik “kendi arabanı kendin montajla” çağrısı da eğlenceli olacağa benziyor. Basit bir organizasyon gibi dursa da iyi planlanması gerekir. İnsanlar makinelerin çalıştığı bir ortama sokulacak ve işin sonunda bu eğlenceli iş bu sefer hayatınıza kötü bir anı olarak geçebilir. Sizde kendi arabanızın yapımında çalışmak ister miydiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum