Yatırım yapmaya başla!

Tesla Model X’in Çığır Açan Çarpma Testi!Tesla Model X‘in çarpma testi ile bazı rekorların da sahibi oldu. Bildiğimiz gibi yaklaşık 20 sene önce kurulan EuroNcap, araçların sağlamlıklarını kanıtladıkları yer olarak kabul edilir. Çoğu firma üretim öncesi, isteği doğrultusunda EuroNcap testlerine tabi tutulur. Bunun en büyük avantajı ilk geliştirilen modellerini çarpışma testlerine sokması ile özellikle güvenliğindeki açıklar tespit edilir. Yapılan bu kaza senaryoları insanların o arabayı tercih etmesinde de çok etkilidir. Sonuçta can güvenliğini en iyi sağlayan arabalara yöneliriz.

EuroNcap testleri, otomobillere koyulan güvenlik ekipmanlarının da sağlıklı test etme şansı tanıyor. Hava yastıklarının açılış süreleri, darbenin hangi aşamasında açıldığı, gövde yapısının verdiği tepkiler vb. farklı alanlarda kontrollerde yapılıyor. Videoda Tesla’nın Model X SUV aracına uygulanan bu kaza testi, elektrikli arabaların baş tacı Tesla’nın ne kadar güvenli olduğunu bizlere gösteriyor. Testi dikkatli izlediğimizde Tesla’nın çarpışmadan sonra ön kısımda aldığı hasar, diğer firmaların araçlarının aldığı hasara göre oldukça az.

Normalde tekerleklerde ve kapılarda yüksek oranlı bükülme beklerken, gördüğümüz gibi normal bir duruş sergiliyor. Tesla’nın bu kadar hızlı büyümüş olması ve ortaya koyduğu işlerin bu kadar pürüzsüz olması tesadüf değildir. Sonuçta köklü firmalar en iyi güvenliği sağlayana kadar her modelinde farklı uygulamalar yapmak zorunda kalıyor. Bence Tesla güvenlik konusunu, geliştirdiği rakipsiz elektrikli motorları kadar özenmiş.

Tesla Model X’de elektrikli bir SUV olduğu için ön kısımda motora sahip değil. Şimdi motorun olmaması mı avantaj oluyor? Aracın direk ve şasi imalatında kesinlikle mukavemeti yüksek maddelerin kullandığı kesin! Bunları yaptıktan sonra da Tesla’nın videomuzdaki gibi ispatlı şekilde güvenli bir araç olduğunu görüyoruz. Taklit Çin arabalarına baktığımız zaman, Tesla’da ölüm riskinin ne kadar azaltıldığını bir kez daha görmüş olduk. Tesla’yı böyle güvenli bir araba yaptığı için tebrik ediyoruz. Aldığı en yüksek puanlarda, insaların yaşamına ne denli önem verdiğinide bizlere anlatmış oluyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum