Yatırım yapmaya başla!

Tesla Şaşırtıcı Şekilde Tüm Modellerini Kapsayan “Zam Haberini” Duyurdu!

Tesla, ucuzlatacağı dediği otomobillerine şimdi yeni zam hazırlığı yapıyor.
Tesla Şaşırtıcı Şekilde Tüm Modellerini Kapsayan “Zam Haberini” Duyurdu!

Tesla, teknoloji yönü kadar diğer yaptıklarıyla da çok konuşulan bir şirket haline geldi. Başta yönetimi ve markanın çıkışını sağlayan Elon Musk, kimsenin beklemediği bir zam haberiyle gündemde. Model 3’ün üzerine bir SUV olarak entegre edilen Model Y‘nin tanıtımı ardından, genel olarak çıkardığı otomobillerin fiyatlarına zam yapılacağını söyledi.

Tesla’nın son fiyat artışı öncesinde gelir modelinde değişimlerle beraber, model periyodik bakımlarının aralığını uzatarak müşterilerin daha az ücret ödemelerini sağlayacaktı. Öncesinde de kendilerine yüksek maliyet olduğu söylediği Model S ve diğerlerinde düşük donanım seviyelerini de opsiyonlardan çıkartma kararını vermişti. İşte yeni Model serilerine gelecek artış miktarı.

Tesla, Model Y lansmanında fiyatlarını açıklamıştı.

Standart Range-39.000 dolar, Long Range-47.000 dolar, Dual Motor AWD-51.000 dolar, Performans Packet 60.000 dolar ve Uzun menzilli Model Y için 48.000 dolarlık bir ücret söylenmişti. Amerikalı marka yeni kompakt SUV modeli üretimi öncesinde birçok kişiden ön ödeme almış. Yukarıda bahsettiğimiz fiyatlar üzerine gelecek +1000 dolarlık zam, ilk alanlara yansımayacak.

Elon Musk fiyat artışını Model Y ile sınırlı tutmamış.

Tesla’nın son dönemlerde girdiği tasarruf planlarından sonra genel ürün gamına %3’lük bir artışın olacağı aktarıldı. Bu, markanın şu anda depolarda, otoparklarda bekletilen ve online satıştaki araç alım ücretlerine de yansıtılacak.

Önceki Tesla haberleri ve raporlarını incelediğimizde, aksine fiyatların düşeceği söylenmişti. Ocak ayında yapılan düzenlemeler aslında insanlara son derece teknolojik otomobilleri daha uygun fiyatlara verebilmekti. Fikrini değiştiren Musk için bu artışın geri dönüşleri nasıl olur onu zaman gösterecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum