Yatırım yapmaya başla!

Tesla Model S’e Kurşun Geçirmez Iron Man Gövde!

Tesla Model S P100D, International Armoring Corporation şirketi tarafından ultra güçlü zırhla kaplandı. Uygulamanın yapım maliyeti de oldukça pahalı!
Tesla Model S’e Kurşun Geçirmez Iron Man Gövde!

Yaşadığımız şu zamanda kendi kendine gidebilen elektrikli otomobil alanı da dahil en teknolojik marka şu anda Tesla! Amerikalı şirket bu imajını sabitleyip, demode şekilde gitmek yerine her gün kendini yenilemekle geçiriyor. Mesela menzil – maliyet bakımından Model 3’ün Cannonball Run rekoru gibi. Markanın haliyle her durumu, iyi veya kötü farketmeksizin olay olmaktadır. Ufak bir işlem sonrasında bile dünyaya servis edilişi çığır açıcı birşey gibi olmaktadır.

Tesla P100D sahibi bir kişi elektrikli aracında daha güvenli olmak istemiş ve gövde yapısını kurşun geçirmez takviyeler yaptırmış. Kurşun geçirmez demiş olsakta yine de polis kuvvetinin Plasan SandCat F550‘i kadar değil!

Tesla’nın gövde zırhı International Armoring Corporation tarafından ele alınmış.

Çalışmalar P100D’nin yapısında fazla değişiklik yapmadan, sadece takviye sistemiyle hareket edilmiş. Kurşun geçirmez yapı P100D’nin performans rakamlarında fazla bir değişim yapmamış. Artık nasıl teknoloji siz hesap edin!

Zırhın güvenlik seviyesi oldukça iyi.

Armorax isimli zırh paketiyle yapılan çalışmalar tam 650 saat sürmüş. Camlar 2″ kalınlığına sahip ve ağır makineli tüfeklere karşı koyabilecek kadar mukavemetli olduğu söyleniyor.

Yapılan zırhlama maliyeti epey bir yüksek.

Gördüğümüz Model S’e tam 73 bin $‘lık güvenlik uygulaması yapılmış. Arabanın kendi satış fiyatını düşünürsek neredeyse kendi maliyeti kadar.

Yapılan çalışmalar sadece cam ve kaporta kısmından gelecek saldırılara karşı değil! Model S’in alt kısmından gelecek bomba saldırılarınada korumalı. Tüm işlemler bittikten sonra ekstra olarak 250 kg’lık bir ağırlık farkı oluşmuş. International Armoring Corporation’nun duyulan Model S zırh çalışması baya bir popüler olmuş ki üst üste 5 adet sipariş alınmış.

Buda demek oluyor ki insanlar süikast ve olası saldırılara karşı korkuyor. Zırhlı araçlar çoğunlukla devlet yetkilileri ve özel iş adamlarına yapılıyor olsa da bireysel olarak araçlarında ultra güvenlik isteyenler de bir hayli çoğaldı. Çünkü firmalarda yeni bir teknoloji ışığında sunduğu hemen hemen tüm paketlerini her arabaya, parası karşılığında uyguluyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum