Yatırım yapmaya başla!

Ölümle Sonuçlanan Tesla Model S Kazasındaki Büyük İhmal!

Amerika'da geçen bir trafik kazasında Tesla Model S'in içerisinde bir kişi yanarak ölmüştü. Şimdi o kazaya hangi ihmalin neden olduğu araştırıldı!
Ölümle Sonuçlanan Tesla Model S Kazasındaki Büyük İhmal!

Üzücü Tesla kazasında büyük ihmal tespit edildi! 8 Mayıs 2018’de ABD/Florida‘da meydanan gelen Model S trafik kazasında bir genç hayatını kaybetmişti. Elektrikli otomobiller konusunda dünya lideri olan Amerikalı markanın çözemediği halan daha bir takım şeyler var. Bunlardan birisi de kaza anında alevlenen piller!

En son geçen yılın son ayında Model S’lerden birisi daha kazadan sonra bataryalar yüzünden komple yanarak yok olmuştu. 18 yaşındaki Edgar Monserratt’ın ölümüyle sonuçlanan kaza da Tesla için söylenen “cinayet işledi”ye kadar durum ciddi! İşte haberin detayları…

Edgar Monserratt, kaza sırasında yolcu koltuğundaymış.

2014 Tesla Model S‘i süren Barrett Riley adında biriymiş. Davada sürücünün 116 km/h üzerinde seyahat ettiği söyleniyor. Yasal hız sınırlarının üzerinde olan rakamlar sonucunda, araç ışık direğine, oradan duvara ve son olarak karşı şeride geçerek resmen param parça olmuş.

Yinede NHTSA tarafından da yorumlanan Mode S’in güvenli olduğu herkese gösterilmişti. Sorun da, Monserratt’ın pillerin yine alev alarak bu yüzden ölmesi!

Model S’e Riley’in anne babası tarafından öncesinden 136 km/h sınırı koyulmuş.

Kaza gününden sonra yapılan tespitlerde otomobilin 112 mil (180 km/h) ile gittiği tespit edilmiş. Hız sınırlandırıcı takıldıktan bir ay sonra Model S, Tesla Bahia Servisi’ne götürülmüş. Hizmet sırasında, sınırlayıcı haber verilmeden kaldırılmış. Araç sahibi bu konuda da bilgilendirilmemiş.

Ölen gencin ailesi de haklı olarak bu sınırlandırıcının kaldırılmaması halinde sonu ölümle biten bir kazanın olmayacağını savunuyor. Açılan davada birincisi aracın pilleri neden yandı, ikincisi ise aracın hız sınırının neden kaldırıldığı.

Son verdiği demeçte Tesla, “Düşüncelerimiz bu trajediden etkilenen ailelerle olmaya devam ediyor. Ne yazık ki, hiç bir araba bu kadar yüksek hızda bir kazaya dayanamaz.” denildi. Mahkeme devam ediyor ve ölen çocuğun ailesinin Tesla’ya milyon doları geçen bir tazminat davası açtığı söyleniyor!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum