Yatırım yapmaya başla!

Tesla Araçları Artık Hareket Halindeyken de Yanıyor!Model S’lerin ilk üretim yıllarında yine yangınla ilgili ciddi problemler çıkmıştı. Tesla, yanan araçlarda yaptığı incelemeler sonucunda, kasislerden geçiş sırasında bataryaların yere sürttüğünü sonucuna varmıştı.

Bunun üzerine Model S’lerin süspansiyon sistemine uzaktan erişim yöntemiyle müdahale edilip, karoseri biraz daha yukarı kaldırılmıştı.

Nedeni herhangi bir kazaya bağlı olmayan yeni Tesla yangını yine gözlerin bu tarafa çevrilmesine neden oldu. Son zamanlarda otonom sürüş yüzünden yaşanan kazaların üzerine Tesla’nın yangınla da gündeme gelmesi pek iyi olmadı.

Model S sürücüsü gidiş sırasında ilk alevlenmeyi farketmemiş ve yoldan geçen kişilerce uyarılmış. Anında aracını yolun kenarına çekerek çıkmayı başarmış.

Yangının sürücü alt kısmından olması yine bataryaları işaret ediyor. EV araçların donanımsal olarak elektriksel bir hatada devre kesicileri bulunuyor. Geçenlerde NHTSA, Tesla Model serilerinin kaza testlerinde bu konuya değinmişti.

Aldığımız bilgilere göre Tesla, aynı Roadster’ın ilk testi sırasında neden çalışmadığını anlamak için yolladığı mühendislerini bu sefer alevler içerisinde kalan Model S’i için yollamış.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum