Yatırım yapmaya başla!

Tesla Model S Sahibi Elektriğe Para Ödemeden Kripto Para Madenciliği Yapıyor

Kripto para dünyasının madencileri arasında dolaşan iddia, Tesla Model S sahibi bir meraklı tarafından denenmiş. İşte detaylar;
Tesla Model S Sahibi Elektriğe Para Ödemeden Kripto Para Madenciliği Yapıyor

Kripto para dünyasında hemen her gün yeni bir haberle karşılaşıyoruz. Çoğunlukla bitcoinde görülen rekor yükselişleri paylaşsak da farklı konularda ilgi çekici haberler da görüyoruz. İşte bunlardan bir tanesi son derece yaratıcı bir düşünceye işaret ediyor. Çünkü Tesla Model S sahibi adam, aracı sayesinde kripto para madenciliğini elektriğe para ödemeden yapıyor.

Tesla Model S sahibi bir kripto para madencisi, forumlarda ve internet sitelerinde bir süredir konulan şeyi yaptı.

Model S Sahibi Kripto Para Madenciliği

Arabasını bir madencilik merkezine çeviren meraklı adam, Tesla Model S sahiplerinin dahil olduğu ücretsiz şarj konumlarından elektrik enerjisi ihtiyacını karşılamayı ve madencilik ödülleri olan kripto paralardan daha fazla kar etmeyi hedefliyor.

Bildiğiniz gibi madenci (miner) dediğimi kişiler, kripto para işlemlerinin gerçekleşmesini sağlıyor, doğruluyor ve kayıt altına alıyor.

Kripto Para Madencilik Sistemi

Bu şekilde de ödül olarak kripto para kazanıyorlar. Ama bunun için ciddi işlemci gücü ve elektrik enerjine ihtiyaç duyuyorlar. Doğal olarak kar payları azalıyor. Tesla sahibinin yaptığı iş ise madenciliğin yüksek giderlerini minimize ediyor.

Tesla araçlarındaki otopilot sisteminin işlem gücünün, aktif olarak kullanılmadığı zamanlarda bitcoin madenciliği yapılması için uygun olduğu söyleniyordu.

Tesla Otopilot Sistemini Devre Dışı Bırakıyor

Tesla Model S sahibi ise bu düşünceyi uygulamaya döktü ve tezi kanıtlamış oldu. Ama bir süre sonra araçlardaki otopilot sisteminin kullanım dışı kalmasının, birçok güvenlik sorununu beraberinde getirebileceği anlaşılıncaya kadar. Hatırlayacağınız gibi Tesla Model S çarpışma testi ile büyük beğeni kazanmıştı ve güvenlik konusunda kendini kanıtlamıştı.

Tesla kullanıcıları, güvenlik problemleri nedeniyle otopilot sisteminin devre dışı bırakılmaması taraftarı.

Güvenlik Problemleri Nedeniyle Tavsiye Edilmiyor

Forumlarda ise otopilotun işlemci gücü yerine güçlü elektrik enerjisinin kullanılması önerileri gelmeye başladı. Bunun üzerine kullanıcı, arabanın arkasına sığacak boyutta ve madencilik yapabileceği bir teçhizat kurdu. Bu sayede elektrik enerjisini kullanarak madencilik yapmaya başladı.

GPU işlemcilerden oluşturulan bir sistemle bitcoin madenciliği yapılamıyor; ama diğer kripto paraların madenciliği için uygun görünüyor.

GPU İşlemcili Kripto Para Madenciliği

Tesla’nın Supercharger ağına dahil olan araç sahibi, istasyonlar sayesinde ücretsiz enerji kullanabilecek.ayrıca teknik olarak istasyonlardan pile aktarılan enerjiyi bu işlemcilere doğru şekilde ulaştırabilirse madencilik yapmaya başlayabilecek. Soru işaretlerinden birisi ise aracın pil ömrünü tüketecek ve aracın içinin fazla ısınacak olması. Aynı zamanda etik kurallarını da düşünmek gerekecek. Tüm bunlara rağmen yaratıcı bir düşünce değil mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum