Yatırım yapmaya başla!

Bir Tesla Model S Daha Pil Sorunu Yüzünden Yanarak Yok Oldu!

ABD yine bir Tesla yangınına şahit oldu. Model S'in bir anda alev alması gündeme bomba gibi düştü...
Bir Tesla Model S Daha Pil Sorunu Yüzünden Yanarak Yok Oldu!

Otomobillerimiz birçok nedenden dolayı yanabilecek potansiyel birer yangın aracıdır. Dıştan bir müdahale olmadığı sürece veya elektrikle alakalı bir şey olmadığı sürece kolay kolay yanmazlar. Benzin yakıtlı otomobiller ve LPG yakıtlı araçların çok şiddetli kazalarda yandığı görülmüştür. Anlattıklarımız olabilecek senaryolar olsa da hayatımızın içerisinde gittikçe daha çok giren pilli otomobillerde de yangınlar görülmeye başlandı.

Pilli otomobiller dediğimizde de akla gelen Tesla yine EV araç yangını başrolünde yer alıyor. Model S’te çıkan yangının ABD’nin San Francisco Körfez bölgesinde gerçekleştiği söylendi. Haberin detayları aşağıda…

Amerika’da geçen Tesla yangını yine yürekleri ağza getirmiş.

Araç sahibi yangın başlamadan önce, yolda gittiği sırada normal otomobil tekerleğine çarptığını bildirmiş. O andan sonra Model S’le devam etmeyip yetkili kişileri arayıp tamirhaneye götürülmesini istemiş. Denilene göre basit ve önemsiz bir çarpışmaymış.

Araç kurtarma ekipleri olayın yaşandığı bölgeye geliyor ve aracı alıp istenilen lokasyona götürüyorlar. Ancak 5 ile 10 dakika arasında bir süre geçtikten sonra araçta gaz kaçağı şeklinde uğultular geldiği söylendi.

Seslerin ardından Tesla’dan dumanlar yükselmeye başlamış. Videoda da net şekilde gözükdüğü üzere, sonrasında araç alevlere teslim olmuş. Anında aranan Santa Clara İlçesi itfaiye ekipleri gelse de Model S zaten yanmış.

Tesla Model S yanacağını ilk baştan belli etmiş.

İtfaiye ekipleri ağır bir kaza geçirse dahi aracın yanmaması gerektiğini söylemiş. Yangın Kaptanı Bill Murphy, yanan elektrikli aracın tıslama sesleri ile başlayan süreç sonrası çıkan dumanlarla yangının başlayacağını belli etmiş olduğunu söyledi.

Aracın alt kısmına konumlandırılan batarya haznesinin yangın söndürüldükten sonra tekrar alevlendiği bildirildi. Tesla’nın bu ilk yangını değil. Hatırlarsanız bir otoban kazasında Model X’in küle dönüştüğünü görmüştük. Ve araç sahibi o yangın yüzünden ölmüştü. Tesla hızlı şekilde araştırma ekibin yönlendirerek, yangının neden çıktığının araştırılmasını istemiş.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum