Yatırım yapmaya başla!

F90 BMW M5 Tesla’yı Bu Sefer Çok Zorladı!Drag Times‘ın gerçekleştirdiği yarış aşırı heyecan içeriyor! Eskiden, tarihin en iyi hızlanan arabaları fosil yakıtlı, korkutucu hacimlere sahip otomobillerdi. Şimdi ise mantığı daha basit olan elektrikli otomobiller drag yarışlarının geçilmezleri oldular.

Elektriğin araca kattı gücü Tesla modelleriyle bir süredir seyrediyoruz. Özellikle Model S’in 400 metrelik kalkış yarışlarına baktığımızda, gücün ve torkun bir anda ortaya çıkarılışını görüyoruz.

P100D ile yarıştırılan BMW M5, kağıt üzerinde harika hız değerlerine sahip olsa da yine de bir Tesla’yı geçmesini beklemedik. F90 M5’te 19 yıl sonra dünyaya sunulan 8 Serisi ile aynı olan 4.4L hacimli V8 motor kullanıyor.

600 beygir güce karşılık M5, 750 nm tork üretiyor. Bunların bir araya getirilmesi, hızlı sedanın 3.4 saniyede kalkış yapmasını sağlıyor. Sınırlandırılmış olarak verilen 250 km/h’ye karşı F90 M5, limitör iptali sonrası 305 km/h’ye çıkabiliyor.

Tesla Model S P100D ise yarışa 680 beygir artı 967 nm torkla çıkıyor. 0.3 saniye M5’ten daha iyi hızlanan Model S, 3.1 saniyede 100 km’ye çıkıyor. Maksimum ise 249 km/h sürate ulaşabiliyor.

Bize kalırsa Tesla Model Serileri’nin izlediğimiz onlarca yarışına karşılık BMW M5’in son derece iyi sonuçlar çıkardığını söyleyebiliriz. Sizce F90 M5‘in performansı nasıl?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum