Yatırım yapmaya başla!

Porsche’nin “Turbo”su ile Dalga Geçen Elon Musk, Model S’ini Taycan için Nürburgring’e Gönderiyor!

Elon Musk, Porsche'nin "Turbo" ibaresine alaylı yaklaşımından sonra rekor için Almanya'ya Model S gönderiyor.
Porsche’nin “Turbo”su ile Dalga Geçen Elon Musk, Model S’ini Taycan için Nürburgring’e Gönderiyor!

Bunun olacağını biliyorduk! Porsche, henüz Taycan’ın lansmanı yapılmadan önce ilk olarak süper elektriklisini Almanya Yeşil Cehennem’e götürdü. Yeni kategoride Taycan turunu 7 dakika 42 saniyede tamamladı. Lars Kern direksiyonun arkasındaki isim olarak iyi iş çıkarmıştı. Şu var ki Porsche’nin hak kazandığı rekorun kısa süreceğini biliyorduk. Elektrikli araçların öncüsü Tesla elbette “P” ibareli Model S’ini Nürburgring’e gönderecekti.

Ve öyle de oldu. Elon Musk’ın aracı, Taycan’ın yeni rekorunu geri almak için Almanya’ya seferine çıkıyor. Tesla CEO’su bir de Porsche’nin halen daha elektrikli bir arabada Turbo ibaresi kullanmasına, biraz alaylı yaklaştı. Gelin detaylara birlikte bakalım;

Tesla kurucusu, Twitter’ından Porsche ile dalga geçti.

Porsche, en başından beri geleneksel Turbo’sunu tüm modellerinin en hızlı versiyonlarında kullanıyor. Macan, Cayenne, Panamera ve 911’in en korkutucu taraflarını Turbo ile belli ediyor. Bizce Elon Musk Taycan’ın tasarım ve özellikleri kıskandı!

Musk, “Um @Porsche, bu Turbo kelimesi sizin düşündüğünüz manaya gelmiyor” diyerek elektrik bir arabada açık açık “Turbo”nun ne işi var demek istiyor. Aslında burada o kadar mesele ve alay konusu olacak bir durum yok. Bu marka bir Porsche ve geleneklerine bağlı. Böylelikle bu elektrikli Taycan da olsa en üst versiyon ibaresini Turbo olarak düşünmesi gayet normal.

Elon Musk’un Tesla Model S’ine 7 dakika 42 saniye altında süre yaptırması gerekiyor.

Taycan EV kategorisine göre güzel bir süre kaydetmişti. Araç dünyası son 1 haftadır hız ve rekorların peşine düştü. Beklenmedik anda gelen Bugatti Chiron’un 490 km’ye çıkması ve ardından 515 km’de yapabilirim demesi, ortamı biraz germişti. Diğer taraftan avına saldırmayı bekleyen bir Koenigsegg ve Hennessey var. Arka planda sessizce hareket eden ise SSC!

Model S’in Nürburgring denemesi için aracın “yapamayacaklarından” söz edildi. Model S’in normal sürüşte bile pillerinin aşırı ısındığı ve bunu 12.9 km’lik pistte sürekli performans modunda nasıl gideceği konuşuluyor. Öyle ki Model S, bu durum karşısında düşük güç moduna geçme eğiliminde bulunuyor.

Yılın en etkileyici aracına karşı Tesla’nın iyi hazırlandığını düşünüyoruz. Taycan, Turbo S’te 750 beygir gücü ve 1.050 nm torku açığa çıkartıyor. Henüz testleri yapılmadı ancak 2.6 saniyede kalkış yapabileceği konuşmaları etrafta dolanıyor.

93.4 kWh’lık pillere sahip Taycan, 800 Voltluk dünyada ilk olan bir mimariye sahip. Bu kapışma da hipercar sınıfında olanlara dönüşeceğe benziyor. Ayrıca Porsche ilk Taycan üretimine Pazartesi başlıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum