Yatırım yapmaya başla!

Tesla, Modelleri Üzerinden Yine Bir Donanim Paketi Kaldırma Kararı Aldı!

Tesla 2019 yılı içerisinde modellerinde yaptığı 3. fiyat değişim ve paket iptalini duyurdu!
Tesla, Modelleri Üzerinden Yine Bir Donanim Paketi Kaldırma Kararı Aldı!

Artık yeni bir şirket olduğundan mı bilemiyoruz ancak Tesla, son birkaç senedir modelleri üzerinde çok fazla değişim gerçekleştirdi. Sistemini istediği gibi mükemmel oturtamadığını birçok kere dile getiren marka,tasarruf geçişleriyle birlikte, modellerinin bazı noktalarında kesintilere gitmişti.

Tesla, ilk Model 3’ün üretim sıkıntısını yaşaması ardından, bu seferde teslimat konusunda ağır sıkıntılara maruz kalmıştı. Son açıklanan 2019 yılı ikinci çeyrek verilerine göre de teslimat rekoru kırmıştı. Şimdiki haberimizde Amerikalı markanın Model S ve Model X‘ler üzerinde paket değişimlerine gittiğini açıklandı.

Model S ve Model X’in Standart Range giriş paketi araç listelerinden kaldırıldı.

Yeni bir uygulama dönemine geçen Tesla, bundan önce de modellerinde süslü gereksiz donanım seviyelerini kaldırmıştı. Ancak bunu maliyetleri koruma ve daha fazla kar etmek için yapmıştı. Model yelpazesindeki yeni düzenin neden olduğunu elektrikli araç firması açıkladı.

Tesla, “Araçlarımızı satın almayı daha da kolaylaştırmak için global araç serimizi standartlaştırıyoruz. Model S, Model X ve Model 3 için sunulan süs paketleri sayısını kolaylaştırıyoruz. Ayrıca, müşterilerimiz için karşılanabilirliği artırmaya devam etmek amacıyla fiyatlarımızı da ayarlıyoruz.” dedi.

Tesla, son dönemlerde araç fiyatlarında artış kararı almıştı.

Artan maliyetler öne sürülerek EV araç üreticisi kaldırılan Standart Range sonrasında Model S’in başlangıç fiyatını 75.000 dolardan 79.900 dolara, Model X’in 81.000 dolardan 84.990 dolara yükseltti. Bu fiyatlar sadece ABD değil Çin ve Avrupa pazarlarına da yansıtıldı.

2019 yılında yapılan 3. satış fiyatı değişikliği. Tesla bu yılın başlarında Model 3’ü 35.000 dolara yükseltip, çevrim içi araç alımını kaldırmıştı. Satın almak isteyenler mağaza veya telefonla işlerini halledecekti.

Model S ve Model X Uzun Menzil ve Performans varyantlarıyla satılmaya başlansa da önceden ek fiyata tabi olan Ludicrous, artık serilerde standart olarak gelecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum