Paylaşım

Dünyanın İlk “Tesla Model S Limuzin”i Satılıyor!


 

İngiliz Qwest, 2015 Tesla Model S'i ultra lüks hayatın vazgeçilmez aracı limuzine dönüştürüldü...

Modifiye denilince aklımıza normal olarak araca gövde kiti eklemeleri, değişen süspansiyonla yere yakınlaşması ve motorundan daha fazla güç elde edilmesi gelir. Standart araçlarımızda değişim olarak anlattıklarımızı da tek yapma şansınız oluyor. Özellikle bu işlere düşkün olan Amerikalılar, tuning sistemini en detaylı yapanlar diyebiliriz. Almanya’ya geçiş yaptığımızda ise daha ağır başlı, agresif güçlerin kaputtan fırlayıp gittiği arabaları görürüz.

Bunların dışında araç karoserleriyle oynamayı çok sevenlerde var. Mesela İngiltere merkezli Qwest! Olmayan bir işe kalkışan şirket, yeryüzünün tek Model S Limuzin‘nini yaptı. Bu şoku kısa süre önce paylaştığımız Volvo PV544’e tank motoru koyulmasıyla yaşamıştık.

Haliyle Tesla işi gücü bırakıp böyle bir şey yapmayacağına göre ve eğer ki böyle bir araç talebinde bulunulmuşsa, birileri mutlaka el atması gerekti. Ve gördüğümüz gibi 85D‘nin görülmemiş hali karşımızda!

Ebay’de açık artırma ile satışa sunulan Model S Limuzin’in omurgası uzatılmış.

Tesla Model S Limuzin Ebay'den Satılıyor

2015 Model S ile çıkılan bu yolda araç, baya bir kesim işlemine maruz bırakılmış. Orta kısımdan ayırmaya tabi tutularak, kapılar arasına ortalama bir kapı genişliğe kadar parça ilavesine gidilmiş.

Model S’in büyük değişimine ilgi seviyesi oldukça yüksek.

Tesla Model S Limuzin 65 bin Dolar

Bu tip bir Tesla, genelde lüks hayatı seven sürekli gündem olan David Beckham gibi insanların bineceği otomobillerdir. İç kısım hakkında detaylı bir görsel yok ancak, en azından alan kişi araç değiştirmede bir numara olan Chip Foose gibi insanların garajına götürebilir.

İsteği doğrultusunda karşılıklı 4’lü oturma koltuklar, bar, tv, ambiyans ışıklandırma, özel ahşaptan yapılan ve şarap bardaklarının süslediği kısımlar gibi…

Projenin özellikle Tesla’dan gidilmesi de akıllıca olmuş.

İlk Limuzin Tesla Model S

Satışa çıkan limuzin Tesla, 241 kilometrede. 3. senesine girecek gibi hesap edersek yapılan kilometre oldukça az. Herhalde bu proje için sıfır alınan Model S, çoğu zamanını atölyede geçirmiş.

Böyle haberler ve bir araba üzerinde gerçekleştirilen ustaca işçilikler oldukça hoşuma gider. Çünkü bu tip işler sabır ve yetenek ister. Mesela sabır örneğine 400 dolara aldığı paslı hurda arabayı, 1.5 milyon $ kadar değerini yükselten kişiyi verebiliriz.

İnternet sitesinde 65 bin dolar gibi rakama koyulmuş olsa da açık artırma ile sisteme girildiği için oldukça yüksek bir fiyattan satışının gerçekleşmesi bekleniyor.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın