Yatırım yapmaya başla!

Tesla Model S’in Kapı Kolları Bir Kişinin Ölümüne Yol Açtı!

Tesla Model S ile yapılan bir kaza sonrasında sürücü, kapı kolları yüzünden öldü!
Tesla Model S’in Kapı Kolları Bir Kişinin Ölümüne Yol Açtı!

Tesla’nın yangınlarından sonra şimdi de kapı kolları sorun oldu. Amerikalı elektrikli araç geliştiricisi, yeni nesil EV’lerde öncüdür. Ancak bazı hesaplanamaz şeyler yaptığı da doğru. Dünyada her şeyin ilki olmak için verilen çabalar göz önünde olsa da bunlara %100 güvenlik garantisi verilmediği sürece, faydadan çok zarar getireceğini düşünüyoruz.

Tesla’dan gelecek en kötü olayların başına yangınları koyabiliriz. Markanın ilk Model S’leri yollara çıkardığından beri araçları yanıyor. Görüntülerini izlediğimiz bir yangında, Model S’in otoparkta öylece dururken alevler etrafını sarmıştı. Akla gelemeyecek olaylar dizisine şimdi de kapı kolları eklendi. İşte detaylar;

Omar Awan isimli kişiye ait Model S, bir palmiye ağacına çarparak yanmaya başlıyor…

Tesla’nın tüm modelleri güvenlikte ne kadar iyi olduklarını kanıtladı. En zorlu kaza senaryolarından başarıya geçtiler. Önde motor olmadan bir elektrikli aracın sağlam olduğunu da Tesla’dan öğrenmiştik. Ancak yine bir çarpışma ve yine bir yangın!

Model S’lerde kullanılan kapı kolu, motorlu bir mekanizmaya bağlı ve araç aksamına gömülü şekilde duruyor. Araç sahibi araca binmeden önce anahtar sinyalleri sayesinde kollar yerinden çıkarak sürücü geldiğinde hazır oluyor.

Awan, geçtiğimiz Şubat ayında kontrolünü kaybederek, hızla palmiye ağacına çarpmış. Çarpışmanın kuvvetiyle Model S’te yangın başlamış. Bloomberg’in yayınladığı kaza raporuna göre, polisler yanan araçtan kişiyi kurtarmak istemişler ancak gömülü duran ve kendini kitleyen kapı kolları yüzünden müdahale edememişler.

Yeni sonuçlanan ve sürücünün çıkamadığı için yanarak öldüğü davada, yangının pillerden çıktığı tespit edilmiş. Sadece anahtarla etkileşime girdiğinde açılan kapı kolları yüzünden feci bir ölüm meydana geldi.

Otopside incelenen Awan’ın vücudunda iç kanama veya bir kemik kırığı bulunamamış. Yani yangın olsa bile kapı kolları açılabilseydi, kendi kendine de çıkabilirmiş. Yazılanlardan birisi de Tesla Model S kapılarının sürekli kırıldığı. Zaten kışın soğuk havalarda kolların çok kullanışsız olduğu, donarak açılmadığı ve sonunda kırıldığına yönelik birçok şikayet gelmiş.

Elon Musk’un sürekli olarak ilgilendiği marka adına gelen bu kötü haberler üzücü. Araçlarında cezbedici yenilikler sunan ve teknoloji açısından çok zengin olan Tesla araçları, üzgünüz ki değişik ölümlerden sorumlu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum