Yatırım yapmaya başla!

Tesla’nın Model S’ten Fazlası Olacak Serisi Rekor için Piste İndi!

Tesla, Nürburgring rekoru için hazırladığı yeni şasi prototipli 3 elektrik motorlu Model S'i turlatıyor.
Tesla’nın Model S’ten Fazlası Olacak Serisi Rekor için Piste İndi!

Elon Musk, Nürburgring pistine özel bir Model S’i gönderdi. CEO, bu aralar rekorların peşine düştü. İlk marka modelini en hızlı yapmaya uğraşıyor. Yeni bir tesis için Almanya’yı seçen Musk, özel şasi prototipli aracını pistte gezdirmeye başladı. Mevcut donanım ve özelliklerinin üzerinde olacak Model S serisinin ilginç şekilde 7 koltukla donatıldığı söylendi.

Böylelikle turlamada bir rekor alınırsa, farklı kategorilerde de değerlendirilmiş olacak. Araca eklediği özellikleri  Spaceballs filminden seçen Musk, 3 elektrikli bir motor yapısında aracını yarıştıracak.

Porsche Taycan’ın kırdığı rekor Tesla’nın gücüne gitti.

Dünyanın tek tamamı elektrikli sedanı olarak anılan Model S ile birlikte artık Taycan’da sınıfta yerini aldı. Tanıtılmadan önce Yeşil Cehennem Pisti’ne çıkartılan Taycan, 7 dakika 42 saniyede tamamlayarak pistin en hızlı 4 kapılı sedan ünvanını almıştı.

Öncesinde Model S, Laguna Seca adlı pistte “en hızlı 4 kapılı otomobil” unvanını ele geçirmesine rağmen ortada bir yetkili olmadığından bunun bir hükmü olmuyor. En azından videosu mevcut. Sedanın süresi 1:36.555 ve bu Jaguar XE SV Project 8’den 1 saniye daha hızlı.

Model S çok hızlı olmayı yeni “Plaid” güç aktarma organıyla yapıyor.

Yeni ‘Plaid’ güç aktarma organı , P100D “Ludicrous” daki ikisinin yerine üç elektrikli motora sahip. Musk bu isimleri Tesla’nın güç aktörlerine Mel Brooks’un klasik Spaceballs filmine referans olarak seçti. Bu yeni aktarma organı hakkında daha fazla ayrıntı yakında açıklanacak. Şirket bunu Model S, Model X ve yeni Roadster’da sunacaklarını söylüyor. Ancak Model 3 ve Model Y’de sunacakları şüpheli. Musk, Plaid destekli Tesla’ların nihai üretim örneklerine bir yıl kaldığı söyledi.

Model S’nin ‘şasi prototipine’ gelince, casus çekimlerde daha büyük tekerlekler, daha sert lastikler ve onları kaplamak için gereken daha geniş çamurlukların yanı sıra arka kapak için yeni bir dudak spoyleri ile donatıldığını görüyoruz.

Yükseltilmiş frenler ve yeni süspansiyon ayarları da mevcutken, bugün arabayı yakalayan casuslar, araçta bir güvenlik kafesi olduğunu söyledi. Bu kadar agresif versiyona alınacak iyi bir güvenlik önlemi olmuş!

Dünkü raporda, Tesla’nın 21 Eylül’de Nürburgring rekorunu kıracağı, Almanya’daki Auto Motor und Sport ise aynı tarihi teyit ettiği ve EV üreticisinin 25 Eylül’de ikinci bir yer ayırdığı belirtildi. Bakalım ayın sonuna doğru Tesla başka bize neler gösterecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum