Yatırım yapmaya başla!

Yunanistan’da Yaşanan Olaylı Model 3 Kazası!

Yunanistan’da Yaşanan Olaylı Model 3 Kazası!

25 Mayıs’ta Yunanistan’ın kuzey bölgesinde yaşanan kazada ülkede ilk defa bir Tesla Model 3‘ün kazasına şahit olundu. Bir ara üretimi duran ve markasına sıkıntılı bir günler yaşatan en küçük Model Serisi’nin, Amerika ve Kanada dışında hiç kazası olmamış. Normalde Kaliforniya’da yaşayan bir vatandaş tamamı elektrikli arabasıyla uzun bir yolculuğa çıkmış. 25 ülkeden geçerek toplamda 39.000 kilometrelik bir seyahat planı, Yunanista’da kötü sonuçlanmış.

Kazanın detaylarına baktığımızda yine bir otonom sürüş özelliği kaynaklı olduğu konuşuluyor. Araç sahibi You You Xue, aracının otomatik sürüşte olduğunu kabul ediyor.

Model 3’ün Otomatik Pilotu Yolu Algılayamamış

Xue, yol koşullarının sürüşe elverişli, görüş mesafesinin çok iyi olduğunu söylemiş. Her ne kadar şartlar güzel dursa da resimde de gördüğümüz üzere Model 3 sol ön kısmından ağır bir darbe almış.

Olayın gerçekleşme şekli; sürücü otoyolda ilerlediği sırada, betonla bölünmüş yol ayrımına geldiği anda sistem algılaması gecikmiş ve araç hız kesmeden bariyerlere çarpmış.

Araç Sahibi Aracı 120 km/h’de Sabitlediğini Söylüyor

Araç Sahibi Aracı 120 km/h'de Sabitlediğini SöylüyorUzun yolculuğu sırasında yaşadığı kazayı anlatan Xue, “Otomatik pilotu otoyolun hız sınırı olan 120 km/h ayarlamıştım. Yol, çok iyi işaretlenmiş, bakımlı ve iyi aydınlatılmıştı. Yol zemini kuru ve yoğun bir trafik yoktu. Kaza olmadan önce sol elim direksiyonun alt kısmında, sağ elim ise bacağımın üzerinde duruyordu. O sırada telefonumdan navigasyona bakıyordum ve açıkçası yola dikkat etmiyordum.” dedi.

Ani gelişen çarpışmayı farkedip direksiyona ani manevra yaptırılmaya çalışsa da, betona zaten vurmaya başlamış Model 3 için yapılacak fazla bir şeyin olmadığı da eklendi. Artı olarak resimlerden farkettiğimiz; güvenlik açısından birinci sıralarda gösterilen Model 3’ün hiç bir hava yastığının açılmadığı dikkatimizi çekiyor. Olayın tek sevindirici yanı, 120 km ile betona çarpan ve patlamayan airbaglere rağmen sürücü en ufak bir yara almamış.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum