Yatırım yapmaya başla!

Tesla Model 3’ün Yazılım Güncellemesi Hız ve Görülmemiş Özellikleri Destekliyor

Tesla, Model 3 için gerçekleştireceği yeni yazılım güncellemesinde, gücün %5 artış göstereceğini söyledi!
Tesla Model 3’ün Yazılım Güncellemesi Hız ve Görülmemiş Özellikleri Destekliyor

Elon Musk, Model 3 için verdiği sözleri gerçekleştireceği yeni yazılım güncellemesinden söz etti. Şubat ayında Tesla, en ucuz modelinin çalınmasını önleyecek bir dizi özellikten bahsetmişti. Zorlu süreçlerden sonra üretilebilen Model 3’te güvenlik açıklıkları kapatılacaktı. Ayrıca ekstra güç takviyesiyle, aracın kendi kategorisinde hızlı olma çalışmaları yapılmıştı.

2019.8.2 kodlu yazılımın, içerisinde yeni özelliklerle birlikte uzaktan Model 3’e yükleneceği söylendi. Electrek’in sahibi Jeff Benjamin’e göre “biraz daha şevkli” hale getirilen elektrikli otomobilin, 3 varyasyonu için yükseltmeler yapılacağı bildirildi. İşte detaylar…

ABD’li marka, temel seviyede Model 3’ü başlattığında 35.000 dolar fiyat belirlemişti.

Yeni yazılım, 2019 model yılı araçları için olsa da Musk, eski sahiplerinde farklı bir şekilde bundan yararlanacak dedi. Uzaktan, merkez sistemden yapılacak 2019.8.2 yazılım güncellemesi, Model 3’ün %5 oranında daha hızlı olmasını hedefliyor. Performans iyileştirilmesi ile ivmelenme farkları da hissedilecek. En alınabilir Tesla otomobilinin 162 mil, yani 260 km/h son sürate ulaşabileceği aktarıldı. Long Range RWD versiyonun da dahil edildiği yazılım çalışmasında, menzil rakamı oranları da bağlantılı olarak değişebilir.

Sürücülerin yollarda verdiği verileri sürekli geliştiren Tesla, Model 3’te hayranlık duyulacak “Summon”u aktif edecek.

Güvenlikte, Pin To Drive‘ye ek olarak getirilen Sentry Mode ile araç etrafında yapılan sürekli taramalarla, hırsızların varlığı anında tespit edilecekti. Zaten hatırlayacak olursak, sisteme dahil edilen bir özellikle Model 3’ün çalınması durumunda, polisi arayarak, aracın otomatik olarak en yakın karakola gitmesi sağlanıyordu.

Beklenen Summon(çağırma) özelliği, anahtarın üzerindeki bir düğme yardımı ile sanırız kısa mesafeli aralarda aracınızı yanınıza çağırabileceksiniz. %5’lik güç artışının ardından Summon’un eklenecek olması, marka prestijini artıracak. En hızlı Model 3 Dual Engine AWD Performance 3.2 saniyede 100 km’ye kalkış sağlayabiliyordu. Yazılım revizyonundan sonra bakalım Tesla teknik verilere hangi rakamları yazacak!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum