Yatırım yapmaya başla!

Tesla Model 3 RWD Sürümü Markanın İşlerini Karıştırdı!

Tesla'nın Model 3'e hazırladığı 3 farklı paket içerisindeki RWD sürümü sonradan kaldırılmıştı. Şimdi ki karışıklık da takip edilmeyen siparişler!
Tesla Model 3 RWD Sürümü Markanın İşlerini Karıştırdı!

Tesla’nın orta sınıfa hitap eden en ucuz modeli 3 Serisi için olaylar dinmiyor. Yüksek yatırım ve beklentiler içerisinde üretime alınan sedanın en başta çıkış tarihi, sonrasında imalatın ne kadarlık olacağı ile ilgili sıkıntılar çıkmıştı.

2017 yılında çıkışı yapılan Model 3’ün bir de Long Rage arkadan itişli yüksek menzilli sürümü de listelere eklenmişti. En başta tasarruf sonrasında ise pil tedariği sıkıntısı olarak düşündüğümüz RWD’nin satış listesinden kaldırılması ardından sıkıntıların çıktığı bildirildi. İşte detaylar…

Tesla, müşterilerine söyledim diyor ancak siparişlere Model 3 RWD kabul edilmiş.

Sorun şu ki Tesla sürümün üretimini iptal etmeden önce belirli bir sayıda ön sipariş almış. Çevrimiçi sipariş listesinden çıkan RWD için alacak insanlara mağazaya gelerek veya telefon ederek, Haziran ortasına kadar süre verilmiş.

InsideEV‘nin açıkladığı gibi, Tesla’nın müşterilerine gönderdiği bir mesajda elektrikli otomobil üretici bu modelin üretiminin “tesis tarafından durdurulduğu” söylendi. Bu, sürümün artık mevcut olmadığı anlamına geliyor. Güncel teklifler artık sunulmuyor. Tesisin daha önce vermiş olduğunuz siparişleri ne zaman ürettiğini inceliyoruz… Gelecek hafta, artık veremeyeceğimiz siparişler ve sunabileceğimiz alternatifler hakkında sizi bilgilendireceğiz.” şeklinde Amerikalı elektrikli araç üreticisinden mesaj gönderimi yapılmış.

Arkadan itişli uzun menzilli Model 3 yerine şirket bir alt veya bir üst seçeneklerden sunumlar yapmak zorunda kalacak.

Orta bir seçenek olarak düşünülen RWD‘yi seçecek müşteriler istedikleri takdirde 31.850 dolarlık Standart Range Plus veya 41.850 dolarlık Long Range AWD paketine yükseltilmesine zorlanacak. Markanın imajına zarar verir mi bilemiyoruz ancak orta konumda seyreden RWD, hem 523 km menzile sahipti hem de 4.9 saniye ile AWD’den çok az yavaştı.

İlginizi Çekebilir :

Elon Musk, Tesla’nın Elektrikli Denizaltı Aracına Çalıştığını Söyledi!

Tesla’nın açıkçası bunu neden yaptığını anlamamız uzun sürmedi. Hatırlarsanız Model S’te uygulanan bir takım paketler iptal edilerek, sürümlerin azaltılmasıyla tasarruf edilmişti. Model 3’te de sonradan yetiştirilemeyen siparişler nedeniyle RWD aradan atılarak imalat süreci hızlandırılmaya çalışılmış olabilir. Sonuçta Model 3’e talip olanlar standart menzil aralığa sahip bir sürüm ya da performanslı bir 4×4 sürümü tercih etmek zorunda kalacaklar.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum