Yatırım yapmaya başla!

Tesla Model 3 New York’un İlk Tamamı Elektrikli Taksisi Oluyor!

Tesla Mode 3, New York'un ilk elektrikli taksisi oldu.
Tesla Model 3 New York’un İlk Tamamı Elektrikli Taksisi Oluyor!

Tesla, New York için sarıya boyanıyor. Tesla’nın giriş seviyesi en ucuz modeli Model 3 için onay geldi. Orijinal olarak fabrikadan sarı renk olarak çıkacak kompakt sedan, şehrin ilk tamamı elektrikli taksisi ünvanını da alıyor. Carscoops‘un bir photoshop denemesiyle gösterdiği EV taksinin akıllıca bir seçim olduğu düşünülüyor.

New York taksi listesine baktığımızda yine elektrikli modeller var ancak onlar hibrit olanlar. Taxi & Limousine Commission‘dan onaylanan Model 3 için “Tesla Model 3’ün gerçekten bir NYC Taxicab olarak kullanımı onaylanmıştır” denilmiş. İşte detaylar;

New York caddelerinde ve özellikle filmlerde ne kadar çok taksi olduğunu görmüşsünüzdür.

Tesla’nın elektrikli sedanı emisyonsuz bir şekilde daha temiz müşterilerini taşıyacak. Sarıya boyandıktan sonra da nasıl görünebileceğini temsili resimlerle sizlere gösterdik.

Eyalette en çok kullanılan elektrik destekli modeller Chevrolet Malibu Hybrid, Chrysler Pacifica Hybrid, Ford Fusion Hybrid ve Hyundai Sonata Hybrid’ler kullanılmakta. Özel renkte onaylanan diğer hibrit modeller Lincoln MKZ ve Lexus RX 450h ile Avalon, Camry, Prius, Highlander ve RAV4 gibi Toyota araçları en çok çeşitle işe koyulacak.

Tesla Model 3 bazı ülkelerde taksi olarak hizmet vermekte.

New York’tan önce Tesla Model 3’ler Hollanda’nın isteği ile taksi olarak gönderilmişti. Ve 2017 yılında en büyük taksi filosuna sahip ülke olarak Hollanda gösterilmiş. Aynı yıl Dubai’de 200 filoluk taksi Model 3 istemiş.

Bunlarında yanında Elon Musk, özerk araç günleri kapsamında konuşmasında gelecek yıl ABD’de “robotaksi” hizmeti başlatma planının olduğunu açıkladı. İsminden de belli olduğu gibi araç kontrol sistemi bir insana değil, Tesla’nın otonom sürüş programına ait olacak.

Sözlerinin devamında Musk, pedalsız ve direksiyonsuz otomobilleri de 2 yıl sonrasında bekleyebileceğimizi aktardı. Otonom sürüş programına çok güvenene şirket başkanı, “nesnel olarak dünyanın en iyi yongası” olarak tam otomatik sürüş bilgisayarına sahip olduğunu söylüyor.

20 Mart’tan bu yana üretilen tüm Model S ve Model X araçlarında ve 12 Nisan ve sonrasında üretilen tüm Model 3 araçlarında yeni bilgisayar sistemi kurulu olarak üretildi.

Yeni çip, Samsung tarafından yapıldı. Full Self Driving bilgisayarının Nvidia Xavier sisteminin 7 kat daha fazla kapasiteye sahip olduğunu söyledi.

Musk son bombayı, otonom araçların kullanması gereken LIDAR radar sistemi için “Lidar aptalların görevi. Lidar’a güvenen herkes ona mahkumdur. Pahalı ve gereksiz vizyonu olduğunu çözdükten sonra değersiz olduğunu anlayacaksınız.” dedi. Bakalım Model 3’lerin tamamen otomatik pilotla müşterilerini taşıdığını görebilecek miyiz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum