Yatırım yapmaya başla!

Tesla Model 3’e Yönelik Alınan Ani Bir Kararla Üretim Bantları Durduruldu!

Tesla'nın Nevada tesislerinde bugün beklenmedik bir gelişme yaşandı. Model 3 ve batarya üretiminin de olduğu fabrikada belli bir süreliğine üretimler askıya alındı. İşte detaylar...
Tesla Model 3’e Yönelik Alınan Ani Bir Kararla Üretim Bantları Durduruldu!

Tesla’nın büyük umutlar bağladığı Model 3 için 2017 yılında istediği başarıyı sağlayamamıştı. Sistemin azizliğine uğrayan CEO Elon Musk, ekonomik sınıfta üretime aldığı 3 Serisi için zarar ettiğini açıklamıştı. Marka, ekonomik değerini gün geçtikçe yukarılara taşımış ve dünya elektrikli araç pazarı içerisinde popülaritesini iyice yukarıları taşımıştı.

Şirketin son durumuna baktığımızda; 400 bin olan Model 3 ön sipariş rakam hedefleri tutmayınca tesis haliyle 4 gün boyunca bantları stop konumuna getiriyor. 2017 yılında Model 3 için telafuz edilen anlık 40 bin satış rakamına karşı sadece 1550 adedi yeni müşterileri ile buluşturuldu.

Elon Musk üretim durdurmanın zarar etmeyle alakası olmadığını söyledi.

Kaynaklara göre de bant durdurma sebebinin değişecek olan ekipmana bağlandı.

Ekonomik anlamda da Tesla’nın sıkıntılı günler geçirdiği haberler arasında.

Öte yandan Tesla’nın bulunduğu durumun aynısını ilerleyen günlerde çoğalarak yaşacağını söyleyenlerde var.

Bizim de aklımıza haliyle GM eski yöneticisinin Tesla’nın geleceği hakkında söyledikleri geliyor. Artı olarak 2018 yılının ilk aylarındaki hedeflerde de %50 düşüş kaydedilmiş.

Amerikalı elektrikli araba üreticisinin sıkıntıda olduğu aşikar. Çünkü Nevada fabrikasında üretilen Model 3’ler yanlış strateji sonucunda şirkete dakikada 8 bin $ kaybettirmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum