Paylaşım

Tesla’da Büyük Hayal Kırıklığı!


 

Tesla, büyük ümitler bağladığı ve Temmuz ayında üretime aldığı Model 3 Serisinde hüsrana uğradı. İşte detaylar...

Tesla hakkında yazdığımız içeriklerin çoğunda insan oğlunun yararına olan teknolojik gelişmelerinden konuşmuştuk. Aslında Tesla Motors hakkında daha birçok bilmediğimiz ilginç bilgiler de mevcut. Elektrikli araçların babası olan Amerikalı firma, Model 3 Serilerini Temmuz ayında üretime alınacağını duyurmuştu.

Bu aracın en büyük özelliği ise fiyat bakımından diğer modellere göre daha makul olmasıydı. Elon Musk’ın hedef konuşmalarına baktığımızda Model 3 inanılmaz satış rakamlarına ulaşacaktı. Peki ne oldu? İşte bu noktada Model 3 firma için hayal kırıklığı oldu.

Tesla’nın hedefi Eylül ayı için 1500 adet Model 3 satmaktı. Ancak Temmuz ve Ekim ayları arasında sadece 220 adet satabilmişler.

Diğer bir plan ise Ekim ile yıl sonu arasında haftalık 5 bin adet üretim yapmayı planlıyorlardı.

Açıkçası sadece 260 adet üretimden 220’sinin satışının gerçekleşmesi durumun çok kötü olduğunu gösteriyor.

Fiyat düzeyi yüksek olan Model S ve Model X SUV’un bu yıl için satışları oldukça iyi gittiğini söyleyebiliriz. İki model toplamda 26.150 adet yeni müşterilerine teslim edilmiş.

Burdan neyi anlamamız gerektiğini bilemiyoruz. Tesla, daha makul fiyatlarda bir araba çıkardı ancak satılmadı! Yüzümüzü diğer modellere döndüğümüzde de satış rakamları oldukça iyi.

İlginizi Çekebilir :

Model 3’ün sorunları doğal olarak maddiyata da yansıdı. Ve, Tesla şirket hisseleri %2‘lik bir kayıp yaşadı. Reklam tarafında mı eksik kalında yoksa başka sebebler mi var mutlaka bu konu üzerine Tesla Motors açıklama yapacaktır.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın