Yatırım yapmaya başla!

Tesla Model 3’ün Euro NCAP Testinde Başarı Seviyesi En Üstte!Tesla’nın bundan sonra bir şeyleri ispat etmesine gerek var mı bilmiyoruz! Elektrikli otomobil üreticisinin modellerinin alacakları darbeler konusunda ne kadar hesaplamalar yaptığını biliyoruz. Model X’in takla testleri ve Model S’in Euro NCAP çarpışma senaryolarının başarıyla sonuçlandıklarını izlemiştik.

Giriş otomobili olarak çıkarılan Model 3’ün öncesinde de bazı sağlamlık testleri yapılmıştı. Şu var ki Tesla hiç bir arabasını ucuz veya pahalı statüde ayırmıyor. Mantıklarında, o araç sağlam olması gerekiyorsa onu yapıyorlar. Keza öyle de olmuş ve bağımsız kaza testi kuruluşunun yaptığı zorlayıcı testlerde Model 3’ün üstün başarı yakaladığı yazılmış.

Başta söyleyelim; 2018 yılında Mercedes A Serisi’ni test eden Euro NCAP, sınıfının en sağlamı olduğunu söylemişti. Verilen puanlama neticesinde ise Mercedes ikinci sıraya gerileyerek yerini Model 3’e bıraktı. Yeniden belirlenen güvenlik standartlarına göre yardımcı asistan grubunun çalışma sağlı ile ilgi olarak Tesla aracının %94‘lük bir seviye ile en üst noktaya çıkabilmiş. Bu Mercedes A’da %75’di.

Euro NCAP Genel Sekreteri Michiel van Ratingen, “Arabaların bu kadar iyi gittiğini görmek harika. Testlerimiz zorlaşıyor ve otomobiller iyi performans göstermeye devam ediyor. Bu da otomobil alıcılarının seçim yapmak için her zamankinden daha güvenli bir araç yelpazesine kavuştukları anlamına geliyor. Gelecek yıl, daha iyi sürücü destek sistemleri testleri, tamamen yeni bir önden çarpma testi ve yandan çarpmalarda korunmaya daha fazla dikkat ederek tekrar öndeyiz. Bu yeni testler, yolları herkes için daha güvenli hale getirmeye yardımcı olmalı.” diyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum