Yatırım yapmaya başla!

Tesla Maxwell Technologies’i 218 Milyon Dolara Satın Alıyor

Tesla, enerji teknolojisi şirketi Maxwell Technologies’i 218 milyon dolara satın alacağını duyurdu. Detaylar aşağıda;
Tesla Maxwell Technologies’i 218 Milyon Dolara Satın Alıyor

Tesla, bugün yaptığı açıklamada enerji teknolojisi şirketi Maxwell Technologies’i 218 milyon dolar civarında bir para karşılığında satın alacağını duyurdu. Tesla’nın şirketin 45.9 milyon hissesini 4.75 dolara satın alacağı ve bunun Maxwell’in Cuma günkü hisse başına 3.07 dolarlık kapanış fiyatının yüzde 55 üzerinde bir rakamı temsil ettiği kaydedildi.

Satın almanın Tesla için çok önemli bir hamle olacağı çünkü şirketin batarya teknolojileri üzerine odaklandığı aktarıldı. Keza Tesla CEO’su Elon Musk’ın elektrikli otomobiller için teknoloji meraklısı olduğu tüm dünya tarafından biliniyordu.

Zaten geçmişte verdiği bir demeçte de teknolojinin elektrikli araç teknolojisinde bataryalardan daha büyük bir atılım kaynağı olabileceğini söylemişti.

Tesla Batarya Teknolojileri  Maxwell Technologies’i 218 Milyon Dolara Satın AlıyorHatta bir keresinde Twitter’dan Stanford Üniversitesi’nde araştırma yapmayı planladığını dile getirmişti. Öte yandan, konuyla ilgili sorulara Tesla her zaman iş için anlamlı olan ve şirketin dünyanın sürdürülebilir enerjiye geçişini hızlandırma misyonunu destekleyen potansiyel kazanımlar aradıklarını belirterek cevap verdi.

Satın almaya ilişkin olarak Maxwell Technologies CEO’su Franz Fink ise Tesla bünyesine katılacak olmalarından dolayı çok heyecanlı olduklarını aktardı.

Tesla  Maxwell Technologies Satın AlmaBu noktada kaynaklarda, elektrikli otomobil üreticisinin anahtar Model 3 üretimini artırdığı bir zamanda pil teknolojisini geliştirmesine yardımcı olacak bir satın alma yapmasına dikkat çekildi. General Motors ve Lamborghini gibi müşterileri olan Maxwell’in otomobil akülerinde ömrü uzatmak için kullanılan ultracapacitor ürettiği de vurgulandı.

Bunlar ayrıca elektrik şebekelerinde elektrik enerjisi depolamak için de kullanılıyorlardı. Kısacası Maxwell, Tesla’nın elektrikli otomobilleri ve evler ile enerji kuruluşları için yedek güç üreten tesisleri olmak üzere iki ana ürünü için kritik önem arz ediyordu. Tüm bunların yanında, anlaşmanın tamamlanması için bir tarih verilmese de şirket birleşmenin 209’un ikinci çeyreğinde ya da bundan kısa bir süre sonra tamamına erdirileceğini öngördü.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum