Yatırım yapmaya başla!

Tesla Şimdi de 4×4 Pick-up Hazırlığı Yapıyor!

Tesla patronu Elon Musk, sosyal medya hesabından yeni bir modelin daha geleceğini haber verdi. İşte detaylar...
Tesla Şimdi de 4×4 Pick-up Hazırlığı Yapıyor!

Elon Musk’ın aktif olarak kullandığı Twitter hesabından yine yapacağı bir işi duyurdu. Yaşadığımız yüzyılın dehası olarak görülen Tesla patronu, son modeli hakkında ufak detaylar verdi. En son potansiyel elektrikli araç müşterilerinin, fabrikada kendi araçlarını montajlama fırsatı vereceğini duyurmuştu.

Amerikalı şirket, EV araçların öncüsü olmasına rağmen yenilik ve teknolojilerini sürekli olarak bir üst levele taşıyor. Sedan ve araziye yönelik araçlarıyla başarı sağlayan Tesla, şimdi de ticari yönde bir pick-up üreteceğini söylüyor. Planlar gerçekleşirse Toyota Tundra, Ford F Raptor ve ünlü ne kadar kamyonet varsa tahtlarını kaybedilir!

Tesla Pick-up Çift Motor ve İnanılmaz Torklarla Gelecek

Elektrik motorun bir tanesinin bile neler yapabildiği ortadayken, yeni EV pick-up için çift ünite düşünülüyor. Tahminen AWD alt yapısını Model X’ten alacak ve Musk’a göre bu araç akıllara zarar bir tork sunacak. Pick-up’ın şaşırtıcı kısmı sadece motoru olmayacak.

Zemin analizi yapabilecek 4×4 Tesla kamyonetin, süspansiyon sistemini otomatik olarak ayarlayabileceği söylendi.

Elon Musk Pick-up Modelinde Çok Zekice Bir Şey Düşünmüş

Son zamanlarda SUV konforu ve lükslüğüne ulaşan kamyonet sınıfları aslında taşımacılık ve ticari alanlarda kullanılmak üzere üretilirler. Musk, her iki faktörü de tutacak olsa da iş yapacak insanlara ilgi çekici bir şey düşünmüş.

Arazide veya her hangi bir yerde elektriğe ihtiyaç duyan veya elektrikli aletlerle iş yapacak kişilere pick-upı jeneratör gibi kullanma şansı veriyor.

Musk’a göre yeni sınıf aracı diğer Model serilerindeki tüm özellikleri barındıracak. Ekstra olarak otomatik park etme ve gelişmiş kamera sistemlerine de sahip olacağını aktardı. Kafa karıştıran ise; çıkışı hazırlanan Roadster ve Model Y’nin halen daha nasıl olacağı kesinleşmiş değil. Bakalım Tesla patronu ilerleyen günlerde yine gelişmelerden bizleri haberdar edecek mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum