Yatırım yapmaya başla!

Tesla, Hyundai Rekabetinden Daha Çok Endişe Duymaya Başlamalı

Hyundai'nin son dönemlerdeki atakları ve çıkardığı elektrikli modeller, Tesla cephesini endişelendiriyor.
Tesla, Hyundai Rekabetinden Daha Çok Endişe Duymaya Başlamalı

Biliyoruz ki Tesla, tamamı elektrikli araç pazarının sahibi. Yalnız son dönemlerde, özellikle Japon ve Kore menşeli şirketlerin sunumları biraz endişe verici. Bu endişe bize değil Tesla’ya! Belirli bazı otomotiv şirketleri, 2025 planlarına tüm model gamını elektriklenmeyi soktu bile. Hal böyle olunca hedef noktadaki en kritik şirket Tesla oluyor.

Hibrit, plug-in hibrit ve hafif hibrit seçeneklerle ilerleyen otomobil firmaları, elektriklenme modasını çok yakından takip ediyor. Carbuzz‘un yer verdiği ve “Tesla Hyundai hakkında endeşeli olmalı” başlıklı haberi dikkatimizi çekiyor. Detaylar aşağıda;

Tesla hakkında yazdığımız bazı yazılarımızda, şirketin halen daha karmaşık durumdan kurtulamadığını anlamıştık.

Amerikalı, ilk başta lansmanını yaptığı modelleri çıkarmakta güçlük çekti, sonradan ise seriler üzerinde paket çıkartmalarla daha çok kar etmenin peşine düşmüş. Hatta Elon Musk, öyle bir tasarruf planı açıklamıştı ki Tesla’da tuvalet kağıdı bile kısıtlanmıştı.

Hyundai de stok bulundurmakta sıkıntı çekiyor.

Sebebi, kötü giden bir durumdan değil, Hyundai’nin beklenmedik satış adetlerine ulaşması. O yüzden tesislerinde yeni bir planlama yaparak müşterilere en kısa zamanda araç ulaştırmaya çalışacak. Güney Koreli şirket, Kona modeliyle hibrit ve tamamı elektrikli döneme geçiş yaparak, dengeleri değiştirmenin peşinde.

2021 yılına kadar şu andaki EV modeller haricinde tamamen yeni bir elektrikli model başlatmayı planlıyor. Aldığımız habere göre Hyundai’nin ilk hedefi Model 3’ü devirecek bir rakip ortaya çıkarmak. 2021 yılındaki tamamen yeni olacak model ise SUV olacak ve Model Y’nin hakimiyetini bozacak.

SUV araç klasmanına yatırımlarını kesmeyen Hyundai, yeni modelinde menzil oranını 280 mil yani 448 km olarak belirlemiş. Şu var ki Tesla, Long Rage (uzun menzil) Model Y’yi 2020 sonbaharında yollara çıkartacak ve o da 480 km gidiş sağlayabilecek.

Tesla her tökezleyişinde Hyundai’yi karşısında bulacak.

Koreli grup, Tesla’nın üretim hedeflerini karşılayamamasından dolayı, yapacağı atakların önü açılmış olacak. Lüks bir ortam içerisinde düşündüğü ve NE olarak kodladığı son modeli, EV Kona’nın rakibi olmayacak. Söylenene göre yeni aracın maliyeti biraz daha fazla.

Hyundai ve Tesla arasındaki son gelişmeler bunlar. Bahsettiklerimiz uzman görüşleri olup, son zamanlardaki Koreli firmanın yatırımları ve çıkardığı araçlar neticesinde, özellikle Tesla’nın pazarına girecekleri ve onu devireceğini düşünüyorlar.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum