Yatırım yapmaya başla!

Tesla Hollanda’da Model 3 ile Show Yaptı!

Tesla'nın son zamanlardaki başarılarının anahtarı olan Model 3, Hollanda'da gözde araçlar listesinde yerini aldı.
Tesla Hollanda’da Model 3 ile Show Yaptı!

Tesla, çok yeni bir firma olsa da yaptıkları yarım asırlık! Dünyanın ilk tamamı elektrikli otomobilleri konusunda öncü olan Tesla’nın Hollanda başarısı konuşuluyor. Model S ve Model X ile piyasada satış yapan Amerikalı marka sonrasında daha ucuz ve insanların rahat ulaşabileceği bir Model 3 ile rüzgarını şiddetli şekilde estirmeye başlamıştı. Kompakt sedan da Tesla’nın huyu haline gelen geç üretim engeline takılmış ancak insanların garajına çok hızlı girmişti.

Hollanda’da Ağustos ile Eylül ayları arasında çok satan model araştırması yapılmış ve sonuçlar Model 3’ü göstermiş. Tesla’nın üretim ve üretim sonrası sıkıntılarını atlattığını buradan çözebiliriz. Bakalım Model 3 Eylül ayında hangi marka modelini geçerek birinci olmuş?

Tesla Model 3 Range, VW’nin Polo’sunu geçerek birinci oldu.

İnsanlar aslında elektrikli arabaların ne olduğunu ve kullanım hissiyatlarını daha fazla merak etmeye başladılar. Dizele gelen yaptırımların bundan etkili olduğunu düşünüyoruz. Avrupa’ya 386 menzil aralığına sahip versiyonla giden Model 3’ün satış fiyatı son gelen zamlar sonrasında 47.308 dolara satılıyordu.

Hollandalı motorlu tüccarlar derneği Bovag’ın verdiği rakamlar, elektrikli kompakt sedandan 5.768 adet satılmış. Ağustos ayı verileri ile karşılaştırdığımızda ise 4 kat daha fazla satışının olduğunu gördük.

Analistler bu birinciliğin artık olmayacağını düşünüyor. Model 3 Polo’nun satışlarını geçmiş olabilir ancak 2020 itibariyle başlayacak VW’nin tamamı elektrikli aracı ID.3′ten çok fazla etkileneceği aktarıldı.

Zira 330 km menzil versiyonuyla satılacak ID.3’ün satış fiyatı 30.787 dolar olacak. Aradaki ortalama 17 bin dolarlık farkla insanlar Alman markayı daha fazla tercih edebilir.

Hollanda’da VW’nin öncü bir marka olduğu rakamlardan belli oluyor.

Yol boyunca VW’nin kayıtlı verilere göre 36.449 adet aracı Hollanda halkıyla buluşturmuş. Buna karşı Tesla 13.991 adet satış gerçekleştirdi. Dip not olarak gelecek sene devlet teşviki ve fiyat etiketlerinde düzenleme yapılacak olmasıyla Tesla araçları için insanlar daha fazla siparişte bulunacağı söylendi.

Model 3 resmi olarak markasının kurtarıcısı oldu. Hollanda öncesinde elektrikli model Norveç’in en çok satan otomobili olmuştu. İskandinav ülkesinde 3.300 adet satılarak, VW’nin Golf’ünü geçmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum