Yatırım yapmaya başla!

Tesla için Sert Hedef Fiyat İndirimleri Yapan Wall Street Büyük Resmi Kaçırıyor!

Tesla’da büyük bir yatırımı olan Ark Invest’in bir analisti, Wall Street’teki ciddi fiyat indirimleri yapanların büyük resmi kaçırdığını söyledi. İşte detaylar;
Tesla için Sert Hedef Fiyat İndirimleri Yapan Wall Street Büyük Resmi Kaçırıyor!

Tesla’da büyük bir yatırımı olan Ark Invest’in bir analisti, Cuma günü yaptığı açıklamada Wall Street’teki ciddi fiyat indirimleri yapanların büyük resmi kaçırdığını söyledi.

Kurucusunun geçen yıl Tesla hisselerinin 4000 dolar seviyelerine çıkabileceğini öngördüğü Ark Invest’in 2019 yılındaki yüzde 40’lık değer kaybına rağmen bu çağrısının arkasında durmaya devam etmesi dikkat çekti. Ark analisti Tesha Keeney verdiği demeçte Wall Street’in Tesla hikayesini ve Elon Musk’ın vizyonunun potansiyelinin olumlu tarafını yanlış anladığını dile getirdi.

Bu noktada Musk’ın başarılarının geniş çapta kabul gördüğü ama yorumlarıyla Tesla’yı ve kendisini hükümetle anlaşmazlığa sürüklediği hatırlatıldı.

Ark Invest Tesla Yorumu Keeney, Ark’ın Tesla’ya fazlasıyla güçlü bir şekilde inandığını ve firmanın beş yıllık, kötümser senaryosunda hisse başına 560 doları göreceğini aktardı. Kaldı ki bu rakam Tesla’nın Perşembe günkü 165 dolarlık kapanış fiyatının neredeyse üç katı değerindeydi. Morgan Stanley de bu hafta hisse başına en kötü senaryodan bahsetmişti. Birkaç gün önce Morgan Stanley Tesla hisselerinin en kötü senaryoda 10 dolara kadar düşebileceğini açıklamıştı.

10 dolarlık en kötü senaryo yorumundan bir gün sonra ise Citigroup Tesla’nın hisse başına 36 dolara kadar düşebileceğini bildirmişti.

Tesla için Sert Hedef Fiyat İndirimleri Yapılıyor Sonuçta Tesla her zaman hem en çok sevilen hem de en çok nefret edilen hisse cephelerinden biri olmuştu. Öte yandan elektrikli araç üreticisi bu aya, hisse senetleri ve dönüştürülebilir tahviller yoluyla 2 milyar dolardan fazla kazanç elde edeceğini söyleyerek başlamıştı. Şirketteki nakit sıkıntısı ve art arda para biriktirme ihtiyacı, tetikçileri arasında bir endişe kaynağı olmuştu. Ancak Keeney, Ark’ın ek kaynak sağlama konusunda sıkıntı yaşamadığını belirtti.

Nakit sıkıntısı ve endişeler hakkında endişelenmediklerini dile getiren Keeney, Tesla’nın önümüzdeki 5 yıl içinde ek 10 ila 20 milyar dolar toplayacağını düşündüklerini kaydetti.

Ark Invest: Tesla için Sert Hedef Fiyat İndirimleri Büyük Resmi Kaçırıyor!Tüm bunların yanında analist, Musk’ın aşırı agresif hedefler belirlediğini ve genellikle yetersiz kaldığını da kabul etti. Yine de Musk’ın böyle yaparak, hedefe doğru iterek şimdiye dek imkansızı başardığını da vurguladı.

Ayriyeten Tesla araçlarına talebin azalmakta olduğu iddiasına karşı çıkan analist şöyle dedi: “Model 3’teki ticaretlerin yüzde 69’u, premium olmayan araçlardı. Bu yüzden diğer segmentlerden talep çekiyorlar. Premium araç segmentinde bir sonraki en iyi rakiplerinden yüzde 60 oranında daha iyi satış yaptılar. İnsanlar bu arabaları gerçekten iyi bir sebepten seviyorlar. Tesla’nın kimsenin yenemeyeceği bir yazılım avantajı var.”

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hisse Senedi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum