Yatırım yapmaya başla!

Tesla’nın Eski Çalışanından Şirkete Şok Edici Dava Sebebi!

Tesla, VW'nin maymun denek şokundan sonra dünyada ikinci şok etkisi yaratan firma oldu. Eski Tesla çalışanının, marka aleyhine söyledikleri çok iddialı!
Tesla’nın Eski Çalışanından Şirkete Şok Edici Dava Sebebi!

Bazen böyle haberler büyük firmalardan gelince insan ister istemez şaşırıyor. Günümüz ve geleceğin elektrikli arabalarını üreten Tesla‘nın eski yönetim personellerinden birisi “kusurlu araç satılıyor” diyerek dava açması dünyada bomba etkisi yarattı. Elon Musk’ın bugün itibariyle internet erişimi uydularını fırlatmasından sonra gelen bu haber gerçekten garip oldu.

İddiaya baktığımızda boyutsal olarak çok büyük. Çünkü imaj bakımından sarsıcı olacağı gibi markanın geleceği de tehlikeye atılmış olabilir. Satışı yapılan araçların daha belli olmayan kusuruyla ve bilerek müşterilere verilmesi, Tesla’nın sıkıntılı günler yaşayabileceğini gösteriyor.

Şirket içerisinde bazı arabalar test ve bazı aşamalarda normal olarak kusurlu hale gelebiliyor.

“Limon” olarak adlandırılan ve ayrılan bu arabalar çoğunlukla geri dönüşüme gönderilir. Tesla üzerine atılan iddia ise bu arabaların aklanıp paklanarak müşterilere satıldığı!

Adam Williams adlı eski Tesla yöneticisi New Jersey Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuş.

Williams, bu durumdan çalıştığı sıradaki kendinden üst düzey yöneticilerinde haberi olduğunu ve kendisinin onlara karşı yaptığı uyarılardan dolayı işten çıkarıldığını söyledi.

Tesla’da buna karşı bir açıklamada bulundu.

Amerikalı markadan gelen açıklamada ise; Adam Williams’ın suçlamasının hiç bir şeye dayanmadığını ve asılsız olduğunu söylediler. Ayrıca o kişinin işten, performans düşüklüğü nedeniyle çıkarıldığını bildirdiler.

Yargıya taşınan bu olay bence biraz büyüyebilir. Çünkü Tesla Model Serileri sahipleri mutlaka bundan haberdar olacak ve arabalarını detaylı şekilde baktırmak isteyecekler. Keza sonuç eski yöneticinin dediği gibi çıkarsa, Tesla şimdiden milyon dolarları bulacak tazminatları ödemek için hazırlık yapabilir!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum