Yatırım yapmaya başla!

Elon Musk Çıkışını Geciktirdiği Model Y için Tepki Çekti!

Mart 15'te Model Y'yi göstereceğim diyen Elon Musk'a karşı geçen 3 ayda açıklama yapmaması tepki çekmiş!
Elon Musk Çıkışını Geciktirdiği Model Y için Tepki Çekti!

Elon Musk, çıkışı yılan hikayesine dönen SUV Model Y için düğmeye bastı. Geçen sene verdiğimiz Tesla Model Y haberi üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen bu konu hakkında hiç bir detaya rastlamamıştık. Sıkıntılı günler geçiren Amerikalı şirket 15 Mart‘ta yeni aracına yönelik açıklamalar yapacağını söylemişti. Yalnız, modelin ilk gösterimi mi yoksa sadece bir basın toplantısıyla planları mı açıklanacaktı bilinmiyordu.

Topspeed‘in haberine göre de her an bir prototip gösterilebilir! Birçok kere bunu Twitter hesabında duyuran Musk, yine şirketiyle ilgili yenilikleri kişilerle konuşmasından duyurmuş. Sosyal platformları aktif olarak kullanan Elon Musk, öncesinde Model S ile ilgili sorununu dile getiren müşterisine anında cevap vererek, istediğinin olacağını söylemişti.

Musk Yılın Sonuna Kadar Model Y Projesinin Gerçekleşebileceğine İnanıyor

Araç üretimleri son zamanlarda kabusa dönen Tesla’yı açıkçası yine ilk göz ağrı Model S kurtarıyor. Destek kuvvetle gelen Model X’de SUV alanında bir açıklık yakalayarak falcon kapılarıyla kendine yer buldu. Keza X’in yuvarlama testinden de gittikçe daha fazla söz sahibi olduğunu anlamıştık.

Twitter konuşmalarında Model Y için 10 ay sonra anca hayata geçer yorumuna karşı Musk’un pekte cevap verdiğini söyleyemeyeceğiz. Bazı kişilerce 15 Mart tarihinin bu sene için zannedildiğini, 2020 yılından önce gösterilmeyeceğini söyleyerek ufak bir taşlama yaptılar.

 Tesla Patronu için Tutulmayan Sözlerin Adımı Denmeye Başlamış!

Otomobil üretmek, ondan önce onu en iyi şekilde geliştirebilmek kolay bir iş değildir. Ancak, Musk gibi dünya gündeminin başında olan bir insanın erken sözler vermesi  ve de onu tutamaması haliyle insanlarda tepkiye yol açıyor. Bu senaryoyu Model 3’te de yaşamıştık. Geçtiğimiz Mart ayından kısa süreli üretimi durdurulan 3 serisinin de ilk çıkış tarihi uzatılmıştı.

Yine de Model 3 alt yapısında oluşturulacak Model Y ne zaman çıkacak? sorusuna yine kimsenin bir cevabı yok. Söz verilen tanıtım tarihinin üzerinden geçen 3 aya rağmen, Tesla kanalında bir kıpırdamaya rastlamıyoruz. Kısaca herkes gibi bizlerde bekleyeceğiz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum