Yatırım yapmaya başla!

Elon Musk’ın Yükünü Hafifletmek İsteyen Tesla İki Numaralı Yöneticisini Arıyor!

Tesla, Elon Musk’ın günlük sorumluluklarının bir kısmını üstlenmesi için iki numaraları yönetici arıyor. Detaylar haberimizde;
Elon Musk’ın Yükünü Hafifletmek İsteyen Tesla İki Numaralı Yöneticisini Arıyor!

Geçtiğimiz hafta Twitter hesabından Tesla’yı borsadan çekeceğini duyuran Elon Musk, bu paylaşımıyla olay yaratmıştı. O zamandan bu yana konuyla ilgili farklı gelişmelerle gündeme gelen Musk ile şirketi, bu kez de Musk’ın günlük sorumluluklarının bir kısmını üstlenecek yönetici arayışıyla başlıklarda yer etti.

Ünlü girişimcinin New York Times’a verdiği demece dayandırılan haberlere göre; Musk yoğun iş yükünden ve Tesla’yı özelleştirme girişiminin altında yatan nedenlerden bahsetti. İlaveten; Tesla’nın yönetim kurulu başkanlığını ve CEO görevlerini bırakma planı olmadığını dile getirdi.

NYT yakın kaynaklardan aldığı bilgilere dayandırdığı haberinde Tesla’nın Elon Musk’ın üzerindeki baskıyı hafifletmek için iki numaralı yönetici aradığı bildirildi.

Tesla Elon Musk'ın İş Yükünü Hafifletmek İstiyor İddiasıAslında yöneticilerin Musk’ın günlük sorumluluklarını hafifletmek için 2 numaralı yönetici kadrosunu doldurmayı uzun süredir istediği fakat uygun kişinin bir türlü bulunamadığı belirtildi. Ancak bu arayış, Musk’ın Tesla’yı özelleştirme hamlesinin ardından daha çok yoğunlaştırıldı.

Çünkü yönetim kurulunun, Musk’ın aşırı iş yükü ve Ambien isimli sakinleştirici ilacı kullanımı nedeniyle CEO hakkında endişelendikleri öne sürüldü.

Tesla Elon Musk'ın İş Yükünü Hafifletmek İçin 2 Numaralı Yönetici arıyor Bu noktada; birkaç yıl önce Tesla’nın 2 numaralı yöneticisi olması için şu anda Facebook’un ikinci üst düzey yöneticisi olan Sheryl Sandberg’le görüşüldüğü hatırlatıldı. Öte yandan; Musk şu anda kendi bilgisi dahilinde bir arama olmadığının üzerini çizdi.

Fakat kaynaklar Musk’ın aksi yönde görüş bildirdi. Tesla yönetim kurulu da Musk’ı destekleyerek, NYT’nin haberine karşılık olarak; “Basında Tesla yönetim kurulunun tartışmalarıyla ilgili asılsız haberler var. Elon Musk’ın Tesla’ya olan bağlılığı ve adanmışlığı gayet açıktır.” açıklamasını yaptı.

Ancak Tesla iddialara ilişkin sorulara yanıt vermedi. Tesla ve CEO’su hakkında gündemi meşgul eden bir diğer haber de SEC tarafından başlatılan soruşturma oldu.

Elon Musk Tesla'yı Bırakmayacak Buna göre; Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Musk’ın Tesla’yı borsadan çekme duyurusuyla ilgili soruşturma başlattı.

Hisse başına 420 dolardan borsadan çekilerek şirketin değerini 70.6 milyar dolara ulaştırmayı hedefleyen Musk’ın bu hamlesi inceleme altına alındı. ABD hükümetinin Tesla’nın borsadan çekilmesi için komisyon kurması dikkat çekerken, bu haberler Elon Musk’ın başı belada şeklinde başlıklarla manşetleri süsledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum