Yatırım yapmaya başla!

Tesla’nın Elektrikli Tır Üretim Planları Doğru mu?

Dünyada elektrikli otomobil üretim lideri Tesla, farklı alanlarda oluşturduğu projeler ile yine ilgiyi kendisine çekiyor. Şimdi gelen haberlere göre Tesla'nın Tır üretimine gireceği ve bunun dışında da başka projelerin olduğundan bahsetttiler. Bakalım Tesla Motors'un planları nelermiş?
Tesla’nın Elektrikli Tır Üretim Planları Doğru mu?

Tesla‘nın dünya için sunduğu elektrikli araçların önemini herkes bilir. Son zamanlarda Tesla otomobilleri hakkında bir çok haber duymuştuk. Son olarak Tesla binlerce aracını geri çağırıyor! haberi ile Amerikalı üreticinin zor süreçlerden geçtiğini görmüştük. Tesla Motor’un geçmişinin çok yeni olmasına karşı, bizlere sunduğu yenilikler ve ileri teknolojik araç üretimleri, marka değerinin hatırı sayılır bir noktaya getirmişti.

Kendini sürekli ileriye hazırlayan Tesla, Model S’in yarış versiyonu ile kendi “cup” yarışlarını bile düzenliyor. Ürün gamını biraz daha genişleten Tesla, tır ve kamyon üretimi sürecine başlayacağını bildirdi. Tesla’ya göre şu an uzak gözüken bir araç segmentinde başarılı olabilecek mi? Haberin detaylarına buyurun beraber bakalım!

İşte Tesla’nın Konsept Tır Planları:

Tesla Tır Projesini Seri ve Gizli Bir Çalışma İle Hazırlamış 

Tesla Tır Projesini Seri ve Gizli Bir Çalışma İle Hazırlamış Tesla patronu Elon Musk‘un “Eylül ayına hazır” demesi akıllara daha önceden ve sessiz bir şekilde projesini geliştirildiği akla getiriyor. Elon Musk, yaptığı açıklamalarda Model X SUV‘un tamamlanmasından sonra büyük araç konusunda ciddi yatırımların yapıldığını söyledi. Geçen sene verdiği demeçlere baktığımızda tır üretimi konusunu “gerçek proje planı” adı altında bildirmişti.

Elon Musk Elektrikli Taşıt Yelpazesinin Genişleyeceğini Bildirdi

Elon Musk Elektrikli Taşıt Yelpazesinin Genişleyeceğini BildirdiElon Musk, 2 sene içerisinde şirket ürün yelpazesinde ciddi bir genişleme olacağını, Tesla bünyesinde üretilen araç çeşitliliği yönünden artış olacağını bildirdi. Musk’un diğer bir açıklamasıda Temmuz ayında Model 3 versiyonlarının son sürümünün gösterime sunulacağını bildirdi. Tesla patronunun verdiği bilgilere bakılırsa önümüzdeki seneden itibaren firmanın tır dahil olmak üzere farklı araç üretimine gireceğini anlıyoruz.

Tesla Başka Hangi Segmentte Araç Çıkartacak

Tesla’dan gelen sızma bilgilere baktığımızda elektrik motorlu bir “pick-up” modelini de yollarda görebiliriz. Tesla’nın gidişatına baktığımızda, sonraki evrelere oldukça büyük yatırım ve çalışmalar içerisinde olduğunu görüyoruz.

Tesla’nın Otonom Sürüş Testini Buradan İzleyebilirsiniz:


Teslanın büyük araç planlarından sizlere bahsettikten sonra aklımıza “Tesla Motosiklet” gelmedi değil. İleride yüksek performanslı elektrikli araba üretebilen firmaların, elektrikli motorların atası Tesla ile nasıl yarışacakları konusu doğuyor. Çünkü Tesla, elindeki bilgi ve mühendislik çalışmaları ile hep bir adım önde olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Tesla Hakkında Daha Önce Duymadığınız 14 İlginç Bilgi

Faraday Future FF 91‘in bizleri şaşırtan performansı olsa da, Tesla Motors elektrik-performans olayının sürekliliğini yapabiliyor. Benim düşüncem, Tesla’nın önümüzdeki beş sene içerisinde bir çok firmanın kapanmasını sağlayabilir. Peki Tesla’nın bahsettiğimiz araç üretim planları hakkında sizlerin düşüncesi neler olur?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum