Paylaşım

Tesla 400 Metre Drag Rekorunu Tazeledi!

 

Elektriğin gücü yine kendine göstermeyi başardı. Tabiri caizse Tesla, önüne geleni geçmeye oldukça alışkanlık hale getirdi. Süper spor veya hiper otomobil üreticileri resmen drag yarışlarında üstünlüklerini kanıtlayabilmek adına milyon dolarlık yatırımlarla sahnelere çıkıyorlar. Sonuç! Tesla geliyor ve hiç bir şey olmamış gibi geçiyor.

Daha önce sizlere incelemesini yaptığımız Dodge Challenger’ın drag versiyonu olan Demon, 2.3 saniyede kalkış yaparak pistlerin geçilmezi olarak görülüyordu. Tabi birilerinin gelip elektrik gücüne dayanarak geçeceğini hesaba katmadan.

Tesla modellerinin kalkıştan itibaren torkunu hazırda bekletip bir anda kullanmasından dolayı geçiş imkanı vermiyor. Geçtiğimiz günlerde Motor Trend’in gerçekleştirdiği World’s Great Drag Race 7′de, dünyaya nam salmış umursamaz tavırlı o kadar süper spor arabayı Tesla geldi, geçti ve olaya son noktayı koydu.

O saatten sonra herkes anladı ki elektrikli motorların gücüne artık karşı koyulamıyor. Hoş, bana sorarsanız yine de bağırtılar eşliğinde sürekli koltuğa sırtımın çarpmasıyla gitmeyi tercih ederim. Gidiş kadar çıkan seslerde zevk seviyesini belirliyor…

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur