Yatırım yapmaya başla!

Tesla Dışı Onarım Merkezleri Müşterileri ve Şirketi Çılgına Çeviriyor

Tesla CEO’su Elon Musk, şirketin bünyesinde bir onarım servisi açmak istediğini belirtti. Araçların dış operasyonlarda bekletilme sürelerinden şikayetçi olan Musk, bünyesine onarım için gelmiş araçların bir günde tamir edilmesi gerektiğini söyledi. İşte ayrıntılar;
Tesla Dışı Onarım Merkezleri Müşterileri ve Şirketi  Çılgına Çeviriyor

Elon Musk Tesla araçlarının dış onarım merkezlerinde onarım sürelerinin uzunluğundan şikayetçi. Elektrikli araç üreticisi Haziran ayında yapılan yönetim kurulu toplantısında, onarım merkezinin şirket bünyesinde olacağına dair bir söz verdiğini söyledi. 

Dış dükkanları müşterileri ve Tesla’yı çılgına çeviriyor!

Müşteriler Ve Tesla Çılgına DönüyorMusk paylaştığı bir dizi tweet ile dış atölyelerin onarım sürelerini uzun tutmasından şikayetçi. Tesla onarımları çoğu firmadan şirkete geri geliyor çünkü onarım süresi için dış firmalar haftalar, aylar sürecek zamanlardan bahsediyor. Bazı çarpışma tamir atölyelerinin onarımı hızlıca yaptığını kabul etti. Ancak uzun teslim sürelerinin hem Tesla kullanıcılarını hem de şirketi çılgına çevirdiğinden şikayetçi.

CEO Tesla’nın kendi onarım faaliyetlerine başladığında önemli olanın kaza sonrası araçları önceki hallerine kavuşturmak olduğunu ekledi. Musk, Tesla’nın diğer hizmet atölyelerine karşı avantajlı olduğunu; avantajların odaklanılmış bir çalışma olarak sadece Tesla uzmanları tarafından gerçekleştirilmesinin, sigorta onayı beklenmemesinin ve parça stoğunun hazırda olmasının bir ayrıcalık yarattığını söyledi.

Tesla onarım merkezleri için bir daha düşünmeli.

Dış Atölyelerde İşlem Süreleri Çok UzunRon Arth George V. Arth & Son verdiği demeçte, Tesla’nın kendi bünyesinde hedeflediği onarım merkezlerinin sigorta süreçlerini nasıl aşacağından şüpheli. Sigorta işlemleri için araca yapılan tüm işlemlerin belgelendirilmesi ve bu belgelerin sigorta tarafına iletilmesi gerektiğini söyleyen Arth, sigorta firmasından ödeme almak için bu gerekliliği belirtti.

Arth Tesla’nın tüm konseptinin harika olduğunu söyledi. Birçok üreticinin Tesla tasarımları kovaladığını belirten Arth; ”sertifikalı ya da bağımsız her ne olursa olsun, Tesla’nın onarım atölyeleriyle nasıl başa çıkacağını tekrar gözden geçirmesi gerekiyor” dedi. Teslanın nihai hedefinin müşterilere verdikleri hizmeti her yerde, güvenli ve doğru bir şekilde sunmaları gerektiğini söyledi. Bu hizmet kalitesinin uzun vadede müşterileri mutlu edeceğini ve yeni araba almaya hazır olduklarında tekrar Tesla’yı ziyaret edeceklerini dile getirdi. 

CEO’dan gelen söz şirket hisselerini olumlu etkileyebilir.

ArthTesla parçalarının satış sonrasında yaygın olarak mevcut değil dedi. İşyerlerinde ayda yaklaşık 100 aracın tamir edildiğini ve en az bir düzine Tesla üzerinde çalıştıklarını söyledi. Musk, Twitter’da yedek parçaların bol olmadığını kabul etti ve bu alanda bir düzeltme sözü verdi. Bu sürecin orta ve uzun vadeli süreçlerde Tesla hisselerinde olumlu etkilerinin görülmesinin muhtemel olduğu düşünülüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum