Yatırım yapmaya başla!

Tesla Çalışanlarından Yardım İstiyor!

Tesla, OSHA raporu ardından bugün de işçilerinden yardım istedi!
Tesla Çalışanlarından Yardım İstiyor!

Tesla hakkında son günlerde üst üste farklı haberler gelmeye başladı. Dün yer verdiğimiz ABD’li şirket hakkındaki haberde, daha fazla üretim için işçilerini çok fazla çalışmaya zorlandığını söylemiştik. OSHA’nın araştırmasında, üretimin kapasitesinin artırılması için bantlarda bulunan insanların bu yüzden daha fazla iş kazasına maruz bırakıldığı belirtilmişti.

Bunun üzerine Tesla yeniden bir bildirge hazırlayarak, karşılanamayan taleplerin üstesinden gelinmesi için çalışanlarından yardım istedi. Marka yöneticisinin açıklamalarına bakılırsa bir yerlerde Elon Musk’un hesap edemediği durumlar söz konusu!

Tesla, çalışanlarından gönüllü olarak daha fazla çalışmasını istiyor.

Carscoops‘un haberinde kıdemli Başkan Yardımcı Sanjay Shah, şirketin genel başkanlığına bir e-posta göndererek, çalışanlarına seslenmiş. Rica mektubunun neden yazıldığına gelecek olursak da ay sonuna kadar model serilerinden 30.000 adetlik teslimat sözünün verilmesi!

Model S, Model X, Model 3 ve aileye yeni katılan Model Y ile sınıf genişletilmiş ancak görüyoruz ki kimin ne kadar talep edeceği hesaplanmamış. İlginç olan şu ki Tesla bir dönem de üretim fazlası araçlarını bir otopark alanına istiflemişti!

15 gün içerisinde çalışanlar “gönüllü fazla çalışmayı” kabul etmezse işler değişkenlik gösterebilir.

Tesla, 2018 yılında 2019 senesi için ön gördüğü hedeflerde son çeyreğin çok verimli geçeceği yönündeydi. Son analizler üzerinden konuşulduğunda Kuzey Amerika‘daki teslimatların 2018 dönemine göre azaldığını gösteriyor.

Elektrikli araç markası da Avrupa ve Çin’de model serisi satışlarının yükseldiğini aktardı. Elon Musk geçen sene sevkiyatları daha hızlı hale getirmek için kendi kamyon filosunu kurduğu ve anlaşmalar yaptığını söylemişti.

Sıfır araç transferlerini rahatlamaya yönelik bu girişimin gerçekleşmediği ortaya çıktı. Yine de bazı taşımacı şirketler anlaşma imzalarının atıldığını doğruladı. Farklı gelişmeler oldukça sizler aktarmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum