Yatırım yapmaya başla!

Tesla’nın İki Yeni Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Larry Ellison ile Kathleen Wilson-Thompson Oldu

Tesla, ABD Borsalar ve Menkul Kıymetler Komisyonu ile yaptığı anlaşma sonrasında yönetim kuruluna iki bağımsız üye atadı. Detaylar aşağıda;
Tesla’nın İki Yeni Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Larry Ellison ile Kathleen Wilson-Thompson Oldu

Tesla SEC (ABD Borsalar ve Menkul Kıymetler Komisyonu) ile yaptığı anlaşma sonrasında yönetim kuruluna iki yeni bağımsız direktör atadığını duyurdu. Dün şirketten yapılan açıklamaya göre Amerika’nın en zenginleri arasındaki Oracle’ın kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Larry Ellison ile sağlık sektöründe faaliyet gösteren Walgreens Boots Alliance’ın global insan kaynakları başkanı Kathleen Wilson-Thompson’un kuruldaki görevlerine başladıkları belirtildi. Atamalar yönetim kuruluna ihtiyaç duyulan iş ve insan kaynakları uzmanlığını eklese de aynı zamanda CEO Elon Musk’ın kurul üzerindeki etkisi hakkında soru işaretlerine yol açtı.

Bu noktada kurula katılan bağımsız üye Larry Ellison’un son zamanlarda Tesla’da büyük bir kişisel hisseye sahip olduğunu açıkladığı hatırlatıldı.

Larry Ellison Musk Yakın Arkadaşı Ellison, Ekim ayında düzenlenen Oracle OpenWorld konferansında düzenlenen bir toplantıda; “Elon Musk ile yakın arkadaşım ve Tesla’da büyük bir yatırımcıyım” demişti. Bir şirket sözcüsüne göre Ellison, Tesla’nın 3 milyon hissesine sahipti ve bu hisse Cuma günkü açılış fiyatında 1 milyar dolara yakın seviyeye ulaşacaktı. Ayrıca Ellison, yine Ekim ayında Tesla’nın ikinci en büyük hissesi olduğunu söyleyerek Musk’ı eleştirenlere karşı onu sert bir şekilde savunmuştu.

Kısacası yönetim kuruluna atanan iki bağımsız üyeden birinin, Elon Musk’ın yakın arkadaşı olmasına dikkat çekildi.

Tesla Yönetim Kurulu Bağımsız Üye Sonuçta, Tesla ile Musk Eylül ayında yeni bir yönetim kurulu başkanı ve iki bağımsız yönetim kurulu üyesi atamayı kabul etmişti. Ve Elon Musk’ıun SEC ile anlaşması dolandırıcılık suçlamaları sonrasında hisseleri çöken şirketin kayıplarını telafi etmesini sağlamıştı. İşte bu anlaşma neticesinde de şirkete iki yeni bağımsız direktör atandı. Tesla’nın mevcut yöneticileri konuyla ilgili, son birkaç aydır geniş bir araştırma yürüttüklerini ve mevcut yönetim kurulunun deneyimlerini tamamlayacak bağımsız yöneticilere baktıkları yönünde açıklama yaptı.

Bununla birlikte hem Larry’nin hem de Kathleen’in sürdürülebilir enerji için tutkularının olduğu kaydedildi.

Larry Ellison ile Kathleen Wilson-Thompson Bağımsız Üyeler Sonuçta; Tesla’nın yönetim kurulun tarihsel olarak CEO’su ile sıkı bir şekilde bağlantılıydı ve kurulda Musk’un kardeşi Kimbal Musk da yer alıyordu. SEC anlaşmasındaki koşula göre davranışları ile şirketin hisselerini düşüren CEO’nun daha fazla gözetim altında tutulmasını öngörüyordu.

Ve mevcut yönetim kurulu üyelerinden Robyn Denholm Kasım ayında başkanlığa seçilmişti. Denholm o zamanlar tahmin edilebilir bir isim olsa da yatırımcılar ve analistler, Musk’ı tamamen kontrol etmesi için gerçekten bağımsız bir başkanın seçilmesini bekliyorlardı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum