Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Elon Musk 2018 Yılında Tesla Araçlarına Gelişmiş Yazılım Müjdesi Verdi!

Tesla, müşterisinden gelen bir talebe karşı 2018 yılında tüm modellerinde büyük yazılım güncellemesi olacağını bildirdi. İşte detaylar...
Elon Musk 2018 Yılında Tesla Araçlarına Gelişmiş Yazılım Müjdesi Verdi!

Gerçek dünyanın Iron Man’i olarak görülen Elon Musk, dünyadaki süper teknoloji alanında yürüyen bir zeka olarak görülüyor. Daha temiz bir dünya için adımların en büyüğünü, sahibi olduğu Tesla ile atan Musk, her geçen gün araçlarındaki teknoloji seviyesini yükseltiyor. En son büyük siparişler alarak rekora giden Semi Kamyon, işinin zirvesinde olduğunu göstermişti.

Tesla modelleri şu anda ortalama olarak 400 – 800 km menzil rakamlarıyla gidiyor. Hızlanma değerlerine baktığımızda ise Semi için 5 saniye, diğer modeller için ortalama 2.5 saniye civarlarında. Haliyle bu rakamların sabit kalmayacağını birçok kere dile getiren Musk, araçlarının diğer elektronik sistemleri için de farklı yazılım güncellemelerini dile getirdi.

Elon Musk aldığı bir Tweet üzerine navigasyon sistemlerinin 2018 yılında daha gelişmiş olacağını söyledi.

Tesla 2018 Büyük Yazılım Güncellemesi

Atılan Tweet’te, 3 yıllık Tesla kullanıcısının navigasyonun iyi olmadığını ve sanırım daha fazla geliştirilmesini talep ettiği anlaşılıyor.

Baktığımızda, Elon Musk’a konu hakkında şikayet bildirilmese bundan çok sonra haberimiz olacaktı. Biraz mecbur kaldı!

Yazılım güncellemesine navigasyonla beraber daha gelişmiş bir harita geleceği söylendi.

Tesla 2018 Büyük Yazılım Güncellemesi Harita

Musk, sistemler üzerinde yapılacak olan geliştirmelerin şimdikinin oldukça ilerisinde olacağını söyledi. Hazırlık aşamasında olan güncellenecek sistemlerin şu anda test aşamasında olduğu ve bunların da çok yakında gerçekleşeceğini söyledi.

Zaten Tesla’nın Irma Kasırgası’nda yaptığı çığır açan uzaktan yazılım güncellemesiyle alanındaki gücünü fazlasıyla belli etmişti. Hatırlarsanız Amerika’da çıkan büyük kasırgada insanların Tesla araçlarıyla daha uzak mesafelere kaçabilmesi için uydu sistemiyle menzil artırma yoluna gidilmişti.

Ve yaptığı bu hareket tüm dünyada hayretle ve takdirle karşılanmıştı. Sürekli bir üretkenlik içerisinde olan Elon Musk, sanırım duracağa benzemiyor…Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum