Yatırım yapmaya başla!

Tesla, Araç Sahiplerine Avantajlı “Özel Marka Sigortasını” Başlatıyor!

Tesla, kendi kurduğu sigorta firması ile müşterilerine yıllık yüzlerce dolar tasarruf ettirecek!
Tesla, Araç Sahiplerine Avantajlı “Özel Marka Sigortasını” Başlatıyor!

Tesla CEO’su Elon Musk, 2020 yılının başlarında geçerli olacak bir sigorta uygulamasından söz etti. Resmi olarak açıklaması yapılan uygulamanın, yeni dönemde araç sahiplerinin avantajlı duruma getirilmesi sağlanacak. Girişimleriyle ve işine sürekli yenilikler katmasıyla tanınan Musk’ın rekabetçi yapısı onu bir sigorta sistemine yönlendirmiş.

Kendi bünyesinde başlattığı “Tesla Sigorta” ile gelişmiş araçların en iyi şekilde güven altına alınması sağlanacak. Markaya göre bunun kişilere avantaj sağlayacağı düşünülüyor. Yıllık yapılması gereken sigorta ücretlerinde Model serilerine sahip kişiler %20 ile %30 arasında daha az ödeme yapacaklar. Detaylar şöyle;

Elon Musk bünyelerinde açtıkları sigortanın neden avantajlı olduğundan bahsetti.

Musk, “Tesla sahiplerine% 20’ye varan oranda daha düşük fiyatlar sağlamak için tasarlanmış rekabetçi fiyatlı bir sigorta teklifi hazırlıyoruz. Bazı durumlarda şirket, sürücülerin %30’a kadar tasarruf edebilmesini sağlayacak.” dedi.

Tesla Sigorta’nın piyasadan daha ucuz olmasının nedeni olarak ABD’li marka, “araçlarımızı en iyi biz biliyoruz” dedi. Rekabet alanında cazibeleri fiyatların sunulması Tesla araçlarının ileri teknolojiye sahip olmasına bağlanıyor.

Sigorta şirketlerinin baz aldıkları kriterler; aracın piyasa değeri, aracın piyasadaki tutumu, marka servis olanağı vb. maddeler göz önünde bulundurularak fiyatlandırma yapılıyor.

Tesla’da otopilot ve ona yardımcı olan en ileri güvenlik paketlerine sahip olduğundan, marka da bunu fiyatlara yansıtarak “riskin normal araçlara göre azaldığını” düşünüyor. Baktığımızda buradaki asıl konu, Tesla’nın otopilot sistemine, insanlardan daha fazla güvenmesi.

Kaza durumlarda, insanların vereceği tepkilerden daha iyi sonuçlar çıkartan yeni nesil güvenlik özellikleri, sigorta gibi yapılması mecburi sözleşmelerde daha ucuz fiyatlara olanak sağlıyor.

Tesla Sigorta şu anda Kaliforniya’da başlatıldı.
Tesla Hindistan Pazarına Neden Giremiyor?

1 dakika gibi kısa sürede tekliflerin hazırlandığı Tesla Sigorta’nın Kaliforniya‘da başlatıldığı ve zamanla ABD’nin tüm eyaletlerini kapsayacağı söylendi. Şirket ayrıca politikalarının herhangi bir zamanda değiştirilebileceğini veya iptal edilebileceğini ve “gizli ücret veya masraf olmadan uygun bir aylık ödeme” özelliğine sahip olacağını söyledi.

Tesla’nın avantaj kısımlarına eklediği bir uygulama da birden fazla Model serilerine sahip insanlara yapılacak indirimler! ABD’li marka oranları belirlemek için araç verilerini GPS konumu veya kamera görüntüleri gibi ispatlayıcı unsurları kullanmayacağını söyledi.

Biraz araştırma yapıldığında ABD’deki yıllık sigorta ücretlerinin ortalama 840 dolar civarlarında çıkarıldığını gördük. Tesla sahipleri kendi marka sigortasını kabul ederse ve %20’lik avantajı olduğunu varsayarsak, 168 dolar tasarruf edilecek.

Tesla’nın uygulaması şirket tarafından bakıldığında da mantıklı. En başta güvenlikli bir araçla güvensiz olan arasındaki teknoloji farkları ve kaza önleme yetenekleri arasındaki çizgiyi belirleyen Tesla, ileri teknolojisi sayesinde oluşacak riskleri aza indirgiyor. Bunu yıllık bazda ortalama kaza hesaplamayla yapılırsa, otopilot özelliği olmayan bir araç sürücüsünün uyuma, yorgunluk veya alkollü araç kullanması durumunda kazayı engelleyebilecek bir donanım olmaması göz önünde bulundurularak sigorta ücretleri Tesla’ya göre fazla oluyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum