Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tesla, Araç içi Eğlencelerine Netflix ve YouTube’yi Ekliyor!

Tesla araç içi eğlence durumlarını çok düşündüğünü Netflix ve YouTube'yi ekranlarına getirerek, daha çok belli etmiş oldu!
Tesla, Araç içi Eğlencelerine Netflix ve YouTube’yi Ekliyor!
HABER GİRİŞ

Elon Musk’un geniş kitleli düşünceleri, otomobillerinde apayrı yansımaları doğuruyor. Teknolojinin tüm nimetlerini kapsamlı ve gerekli şekilde uygulayan şirket şimdi de dizi, film ve sosyal video programlarını kendi ekranlarına taşıyor.

Tesla sahiplerinin araç içi keyfine önem veren Amerikalı firma, şimdiden ziyade, araçlarının otonom seviyelerinin 4/5‘e geldiğini düşünerek hareket ediyor. Ellerinizi bırakıp, oto pilota alıp koltuğunuza yaslanarak, Netflix veya YouTube‘den bir şeyler izlemek! Kulağa gayet hoş geliyor!

Tesla, insan hayatının büyük bir kısmının geçtiği araçlardaki, vakit geçirmeler üzerine çalışıyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Twitter hesabında bazı sorunlar yaşasa da Musk, bu haberini de oradan veriyor. Tesla patronu yazısında, “rahat koltuklar ve surround ses sesi sayesinde inanılmaz derecede etkileyici, sinematik bir his yaratacağını” aktardı.

Video-dizi-film platformlarından yalnızca araç durduğunda yararlanacaksınız. Bahsettiğimiz şimdiki/sonraki olayının açıklaması. Sistemi güncellenebilecek şekilde kuran Tesla, sonrasında bunun otomatik pilotta da kullanımını verecek.

Güncel sürüş sistemiyle yapılması sakıncalı olabilir. Zira insanların büyük bir çoğunluğu kendi kendine sürüş sistemine güvenmiyor.

GCM Yatırım Banner
Netflix ve YouTube’yi Model 3’te mi izlemek daha iyi olacak yoksa Model S ve Model X’te mi?

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Soruyu sormak zorundayız çünkü bahsedilen modellerin ekran yerleşimleri birbirinden farklı. Dokunmatik bilgisayar Model 3’te yatay şekilde konumluyken, diğerlerinde dikey duruyor.

Musk bir konuşmasında Model 3 ekran yerleşim ve şeklinin Model X ve Model S’e de geçirilebileceğini söylemişti. Araçlarının tüm fonksiyon yönetimlerini tek bir ekrandan yapan Tesla, Ağustos ayının içerisinde Netflix ve YouTube’yi uzaktan tüm araçlarında kullanılabilir kılacak.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Yapılan Gerçek Bir Testle Tesla Model 3’ün Auto Pilot Sistemi Hacklendi!

Şimdilik araç park halindeyken çalıştırılabilecek sistem, boşa durulan zamanlarda can sıkıntılarını önleyebilir. Peki çok mu gerekli bir uygulama mı? Soru tartışmaya açık. Bize göre eğlenceli oyunlar, bilgiye yönelik uygulamalar vs. vakit geçirici paylaşımlarda da bulunabilirdi.

Neredeyse TV yayınlarını unutturan Netflix ve YouTube platformları yüzünden acaba insanlar işlerine veya gidecekleri bir yere geç kalırlar mı? Bağlayıcı bir sistem olan bu iki program yüzünden kesinlikle birileri işlerini geciktirecektir. Tesla model ekranlarına gelecek bu uygulama için siz ne düşünüyorsunuz?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın