Yatırım yapmaya başla!

Tesla 3 Aylık Dönemde 675,4 Milyon Dolar Zarar Etti!

Tesla Motors’un 2017 yılı 4. çeyrek verilerine göre şirket, zarar konusunda rekor kırdı. Bunun nedenininse Model 3’e yapılan yüksek miktardaki yatırımlar olduğu söylendi. Detaylar burada;
Tesla 3 Aylık Dönemde 675,4 Milyon Dolar Zarar Etti!

Geçtiğimiz günlerde Tesla’nın değerini 650 milyar dolara çıkarma sözü veren Elon Musk, bu haberle gündeme bomba gibi düşmüştü. Öyle ki çılgın girişimci bu konuda o kadar ciddiydi ki hedefine ulaşana dek şirketten hiçbir şekilde maaş almayacağını söylemişti.

Fakat yaşanan gelişmeler gösteriyor ki Elon Musk, Tesla Motors’un değerini 650 milyar dolara ulaştırma konusunda biraz sorun yaşayacak. Çünkü şirketin 4. çeyrek sonuçlarına göre Tesla kar değil zarar tarafında rekor kırdı.

Tesla, 2017 yılının Ekim – Aralık döneminde cirosunu artırdı fakat ettiği zarar rekor seviyelere ulaştı.

Tesla, 2017 Yılının Ekim – Aralık Döneminde Rekor Zarar Etti2016’nın aynı dönemine kıyasla yaklaşık 6 kat daha fazla zarar eden Tesla, 675.4 milyon dolarlık rakamla epey şaşırttı. Daha açık söylemek gerekirse; Tesla 2016’nın son çeyreğinde 121.3 milyon dolarlık zarar kaydetmişken, 2017’de 675.4 milyon dolarlık zarar bildirimi yaptı.

Öte yandan; şirketin gelirlerinin 2.28 milyar dolardan 3.29 milyar dolara ulaştığı belirtildi.

Tesla'nın Geliri 3.29 Milyar Dolara UlaştıAnalistler, rekor zararın nedeninin Model 3 için yapılan yüksek yatırımlardan kaynaklandığını belirtti. Elon Musk ise sonuçlara ilişkin yaptığı açıklamada 2020’ye kadar 1 milyon adet araç üretmeyi planladıklarını belirtti. Ama bundan önce Model 3’ün üretimini artırmaları gerektiğini vurguladı.

Yeri gelmişken Model 3’ün satış rakamlarıyla Tesla’yı hüsrana uğrattığını daha önce duyduğumuzu da belirtelim.

Zararın Model 3'e Yapılan Büyük Yatırımlardan Kaynaklandığı SöylendiSonuçta; şirket 2017’nin sonuna kadar haftada 5000 Model 3 üretme sözünün ertelenerek, bu hedefe 2018’in ikinci çeyreğinde ulaşılmasını planladıklarını belirtti.

Yılın ilk çeyreğindeki hedefin ise haftada 2500 adet Model 3 üretmek olduğu söylendi. Bakalım, Model 3’ün üretimi ve satış miktarı konusunda ne gibi gelişmeler yaşanacak? Musk’ın devler ligine sokmayı planladığı şirketi rekor zararın altından nasıl kalkacak?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum