Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

TESK ile Yapılan İşbirliği Sonrasında Şekerbank’ın Hisseleri %2,5 Yükseldi

Esnaf ve sanatkarlara destek olmak amacıyla Kapımız Esnafa Açık kampanyasını başlatan Şekerbank hisseleri, haftanın ilk işlem gününde primli seyrediyor.
TESK ile Yapılan İşbirliği Sonrasında Şekerbank’ın Hisseleri %2,5 Yükseldi

Hafta sonu yapılan açıklamaya göre Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) ile Şekerbank arasında bir işbirliği anlaşması sağlandı. “Kapımız Esnafa Açık” kampanyasını duyuran banka, böylelikle esnaf ve sanatkarların nakit ihtiyacını karşılamayı planlıyor.

Söz konusu işbirliği anlaşması TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken ile Şekerbank KOBİ, Perakende ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Tuğbay Kumoğlu arasında imzalandı. Şekerbank hisseleri bu gelişme sonrasında haftaya yükselişle başladı.

TESK üyelerinin banka şubesine gitmeden, Şeker Mobil Şube” üzerinden kredi başvurusu yapabilecekleri açıklandı.
Kapımız Esnafa Açık Kampanyası
Kaynak: Şekerbank

Bu kapsamda esnafa 50 bin liraya kadar nakit ihtiyacı, 36 aya vade imkanıyla sağlanacak. TESK üyesi esnaf müşteriler altı ay ödemesiz taksitlendirme imkanından yararlanabilecek. Bunun yanında esnaf ve sanatkarlar bir yıl boyunca POS inaktiflik ve 10 yapraklı çek karnesi ücretinden muaf tutulacak.

Ek olarak internet ve mobil bankacılık üzerinden yapılan EFT ve havale işlemlerinden de ücret alınmayacak. Konuya ilişkin değerlendirme yapan TESK Başkanı Palandöken, koronavirüs pandemisi süresince 2 milyona yakın esnafın destek başvurusunda bulunduğunu açıkladı.

Bu zor günlerde esnafın rahat nefes alabilmesi için sıkıntıları en az düzeye indirmek amacıyla çalışma başlattıklarını dile getirdi.

Bu doğrultuda devletin verdiği desteklerle birlikte Şekerbank ile yaptıkları anlaşmanın faydalı olacağını sözlerine ekledi. Tuğbay Kumoğlu ise bu anlaşma ile 2021 yılına güzel bir başlangıç yaptıklarını ve esnafın yanında olmak için önemli adımlar attıklarını söyledi.

Şekerbank T.A.Ş. (SKBNK) hisse fiyatı, saat 11:49 itibarıyla %2,48 yükselişle hareket ediyor.
Şekerbank Hisseleri Yükselişte
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Cuma günü 1,61 TL’den kapanan Şekerbank hisseleri yeni haftaya sınırlı yükselişle başladı. Ancak açılışta birlikte yükselişe geçerek 1,66 TL’ye çıktı. Gün içi kazancı %2,5’e yaklaşan banka hisseleri, şu dakikalarda 1,65 liradan işlem görüyor.

Yıllık bazda yatırımcısına %42 getiri sağlayan Şekerbank hisseleri en yüksek seviyeyi 1,77 TL ile 20 Ekim’de kaydetmişti. Yıllık olarak en düşük seviye pandeminin patladığı Mart ayında görülürken hisse fiyatı 0,63 TL’ye kadar geriledi. Şekerbank hisse fiyatı 20 günlük ortalaması 1,50 TL, 52 günlük ortalaması 1,48 TL seviyesinde.

Haftalık bazda bakıldığında en düşük 1,51, en yüksek 1,66 TL’yi; aylık olarak ise en düşük 1,39, en yüksek 1,66 TL’yi kaydettiğini görmekteyiz. Teknik açıdan değerlendirildiğinde destek seviyeleri 1,60 ila 1,62, direnç seviyeleri ise 1,66 ila 1,68 olarak öne çıkıyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum