Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TESK Başkanı Perakende Sektörüne Düzenleme Çağrısında Bulundu

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, tüketici güveninin sağlanması için yasalarda güncelleme yapılması gerektiğini kaydetti. Ayrıntılar haberde…
TESK Başkanı Perakende Sektörüne Düzenleme Çağrısında Bulundu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, küçük esnafın ve tüketicinin korunması için yeni düzenlemelerin yapılması gerektiğini söyledi. Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Palandöken, tüketicilerin raf ve kasa fiyatındaki farktan olumsuz etkilendiğini belirtti.

Burada ceza kesilmesinin yeterli olmayacağını belirten TESK Başkanı, perakende sektörünü düzenleyen yasanın güncellenmesi gerektiğini ifade etti.

Daha önce e-Ticarete yönelik düzenlemenin olumlu olduğunu kaydeden Palandöken, benzer bir adımın perakende sektöründe de atılması gerektiğini söyledi. TESK Başkanı, yapılması gerekenin, herkesin her ürünü satmaması ve kendi işini yapması olduğunu belirtti.

‘Fiyat İstikrarsızlığı Olumsuz Etki Yaratıyor’

TESK Başkanı Palandöken, fiyat istikrarsızlığının tüm kesimleri olumsuz etkilediğini belirterek, zincir marketlerdeki fiyat artışlarının tüm kesimleri doğrudan ilgilendirdiğine dikkat çekti.

Tüketicilerin daha rahat alışveriş yapabilmesi için ticari düzenleme gerekliliğine atıfta bulunan Palandöken, kaliteli ürünün daha ucuza alınabileceği bir sistemin getirilmesi isteğini vurguladı.

GCM Yatırım Banner

TESK Başkanı Palandöken açıklamalarının devamında, raf, stant ve reklamlarda müşteriyi cezbedecek şekilde yapılan kampanyaların gerçeği yansıtmadığını kaydetti. 100 liralık bir ürünün 30 liraya kadar düştüğü durumlar olduğunu belirtti ve “Böyle bir kar marjı olamaz.” ifadelerini kullandı. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.