Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Terra’nın Yeni Blockchain Lansmanında Bedava LUNA Dağıtılacak

Terra ekosisteminde yaşanan çöküş sonrası, tokenleri canlandırma planları sürüyor. Detaylar haberde...
Terra’nın Yeni Blockchain Lansmanında Bedava LUNA Dağıtılacak
HABER GİRİŞ

Terra geliştiricileri tarafından yapılan açıklamada, yeni blok zincirinin Cumartesi günü piyasaya sürüleceğini ve ardından ekosistemi canlandırmak için daha geniş bir planın parçası olarak kullanıcılara yeni LUNA belirteçlerinin ücretsiz dağıtılacağı belirtildi.

Geliştiriciler, “Topluluk, yeni zincirin lansmanını koordine etmek için 24 saat çalışıyor. Potansiyel değişikliğe bağlı olarak, Terra’nın 28 Mayıs 2022’de 06:00 UTC’de yayına girmesini bekliyoruz.” açıklamasını yaptı.

Terra 2.0 olarak adlandırılan yeni blok zincirinin ilk duyurusu, ağ doğrulayıcıları arasında yüzde 65 onay oranıyla yapılan bir oylamanın ardından bu haftanın başlarında gerçekleşti.

Zararın Bir Kısmı Karşılanacak

LUNA ve TerraUSD (UST) sahipleri, bir ABD doları sabit para birimi olan, önceki varlıklarına dayalı olarak yeni LUNA jetonlarını almaya hak kazanacak. Bu kripto paranın eski sahiplerin yeni blok zincirinin kullanımını teşvik ederken, kaybettikleri yatırım değerlerinin bir kısmını geri kazanmalarına izin verecektir.

Terra 2.0’ın piyasaya sürülmesinden sonra “Terra Classic” olarak devam etmesi olan mevcut blok zincirindeki popüler uygulamaların yeni blok zincirine geçmesi bekleniyor.

GCM Yatırım Banner

Terra’nın UST tokenleri, bu ayın başlarında fiyatının 7 sente kadar düşmesine neden olan bir çöküşü gördü. Bu, yatırımcılar arasında Terra ekosistemine olan güvenin kaybolmasına neden oldu ve LUNA jetonlarının fiyatları neredeyse yüzde 100 düşmüştü.

Terra tabanlı merkezi olmayan finans uygulamaları üzerinde 28 milyar dolar kilitli varlık bulunuyordu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.