Yatırım yapmaya başla!

Tencent Hisselerindeki Düşüş Şirketin Piyasa Değerinden 45.6 Milyar Dolar Sildi!

Dün Monster Hunter: World’e gelen engelle hisselerinde düşüş yaşayan Tencent, dört gün içinde 45 milyar dolar kaybetti. Detaylar aşağıda;
Tencent Hisselerindeki Düşüş Şirketin Piyasa Değerinden 45.6 Milyar Dolar Sildi!

Dün Çin’de video oyunu Monster Hunter: World’e gelen engelle hisselerinde düşüş yaşayan Tencent’in piyasa değerinden milyar dolarlar silindi. Çinli teknoloji devi Tencent Holdings’in hisseleri üst üste dört gündür düşmeye devam ediyor ve bu düşüş şirketi 10 ayın en düşük seviyesine geriletti. Nitekim yatırımcılar da Çin’in en büyük oyun yayıncısı ve sosyal ağ operatörünün ikinci çeyrek sonuçlarının ardından hisse senetlerini satmaya yöneldi.

Buna göre Tencent’in hisseleri Eylül’den bu yana en düşük seviyesine gerileyerek 339 Hong Kong dolara kadar düştü.

Tencent Hisselerinde Büyük Düşüş Hisse senedi 4 gün süren düşüşte sermayesinin % 10’unu kaybetti ve Cuma gününden bu yana piyasa değerinden 358 milyar Hong Kong doları (45.6 milyar ABD doları) silindi. Diğer taraftan Bloomberg, Shenzen merkezli şirketin 3 yıl içinde en kötü çeyrek sonuçlarını rapor edebileceğini tahmin etti.

Söz konusu tahminlere göre gelirin % 37 oranında yükselerek 77.66 milyar Çin yuanı olabileceği kaydedildi.

Tencent Piyasa Değeri 45.6 Milyar Dolar Kaybetti KGI Asia’nın direktörü Ben Kwong Man-bun bu durumla ilgili; “yatırımcılar Tencent hisselerini satıyorlar çünkü şirketin bilançosunun hareketsiz gelmesini bekliyorlar” dedi. Ayrıca uzman, satışların tüm teknoloji sektörü için geçerli olacağını ve Tencent’in yalnızca başlangıç olduğunu vurguladı. Tabii, Tencent’in üzerindeki satış baskısının popüler video oyununa gelen yasağın ardından artması da dikkat çekti.

Kwong, yatırımcıların teknoloji stoklarına karşı tutumlarını ayarladıklarını ve onlar için prim ödemeye daha az istekli olduklarını vurguladı.

Teknoloji Stokları Tencent Hisselerinde Büyük Düşüş Yaşandı Bu stokların geçen yıl yüksek kar büyümesi ile beklentilerin üzerinde arttığını söyleyen Kwong, yatırımcıların büyümeyi daha fazla sürdüremeyeceklerini anladıklarında geri döneceklerini söyledi. Diğer teknoloji stoklarının da düştüğünü vurgulayan Kwong, Tencent’in 4 gün içinde % 30.6 oranında düştüğünü aktardı.

ABD – Çin ticaret savaşının tırmanışı, daha zayıf bir Çin yuanı ve güçsüz bir ekonomik görünümün yatırımcıları kötü etkilediğini söyledi. Ve düşük kar büyüme potansiyeli olan yüksek özel sermaye şirketlerini satan daha pek çok yatırımcı göreceklerini belirtti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.



Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Borsa kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



SAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum