Tencent Oyun Dünyasına Özel Akıllı Telefon Sunabilir!

Çinli teknoloji devi Tencent’in oyun tutkunlarına özel akıllı telefon geliştirmek istediği belirtildi.

Çin merkezli bilişim şirketi Tencent, geleceğe yönelik değişik planlar içerisinde. Şirket bilindiği üzere yan kuruluşları ile beraber oyun dünyasında büyük pazar payına sahip. Epic Games, Riot Games, Supercell gibi oyun şirketlerinin sahibi olan Tencent, aynı zamanda son yılların en popüler oyunlarından biri olan PUBG’nin geliştiricisi konumunda. Geçtiğimiz günlerde şirketin kuracağı oyun platformu ile Google Stadia’ya rakip olacağı konuşulmuştu.

Ancak gelen son haberler şirketin oyun sektörüne yönelik yeni bir hazırlık içerisinde olduğu yönünde. Tencent’in oyun telefonu geliştirmek istediği belirtilirken, bu alanda sektörün önde gelen akıllı telefon üreticileri ile işbirliği yapabileceği ifade edildi.

Tencent’in Akıllı Telefon Planı

Tencent’in Akıllı Telefon Planı

Oyun pazarında büyük yere sahip olan Tencent’in bu hizmete yönelik bir akıllı telefon geliştirmek istemesi sürpriz olmayacaktır. Ancak şirket bu ürünü bizzat kendisi geliştirmek yerine bu alanda faaliyet gösteren teknoloji devleri ile ortaklıkta bulunacak. Şirketin oyun telefonları ile adını duyurmuş Asus, Razer ve Xiaomi gibi şirketler ile işbirliği yapabileceği belirtiliyor.

Şirketin bu hamlesi ile üreteceği akıllı telefonların içerisinde mevcut oyunlarını yüklü olarak sunacağı tahmin ediliyor. Böylece Tencent’in gelirlerinde belirgin bir artış yaşanabilir. Geliştirilmesi muhtemel oyun telefonun son derece yüksek donanıma sahip olması beklenirken, işlemci olarak Qualcomm’un en güçlü modellerinden birine yer verilmesi planlanıyor.

Çıkması muhtemel akıllı telefonun ismi ve ne gibi özelliklere sahip olacağıyla ilgili henüz herhangi bir bilgi ortaya çıkmış değil. Geçtiğimiz günlerde dijital oyun mağazası WeGame X’i dünya genelinde kullanıma açan Çinli şirketin adını önümüzdeki günlerde daha fazla duyacağız gibi duruyor. Hiç kuşkusuz şirketin yapacağı işbirliği ile geliştireceği bir oyun telefonu, dünya genelinde ses getirecektir. Ancak daha somut bilgilerin ortaya çıkması için bir süre daha beklememiz gerekiyor.

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı